(Rafał Patyra wraz z żoną. Fot. YouTube/Któż jak Bóg)
(Rafał Patyra wraz z żoną. Fot. YouTube/Któż jak Bóg)

Rafał Patyra wyznał niewygodną prawdę i podpadł. Aktywistka broni dziennikarza TVP

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 24
Jakiś czas temu dziennikarz Rafał Patyra przyznał się, że zdradził żonę i wraz z kochanką doczekał się nieślubnego dziecka. Małżeństwo pracownika TVP przetrwało, a żona wybaczyła mu zdradę. Jak tłumaczył, w tym wszystkim pomógł przede wszystkim Bóg. Na Patyrę w mediach spadła ostra krytyka. Pojawili się również obrońcy dziennikarza TVP. Jednym z nich jest Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, aktywistka pro-life oraz przed laty gwiazda programu "Ziarno".

Patyra przyznał się do zdrady. Hejt na dziennikarza TVP

Rafał Patyra, to znany dziennikarz Telewizji Polskiej. Widzowie mogą go kojarzyć z prowadzenia relacji z różnych wydarzeń sportowych, a także "Teleexpressu". Na co dzień jest on zaangażowanym działaczem pro-life, a w ostatnim czasie został również ambasadorem Marszu dla Życia i Rodziny. 

To właśnie po tej informacji na Patyrę spadł największy hejt. Ludzie zarzucali dziennikarzowi TVP, że taka osoba nie powinna być ambasadorem, ponieważ nie daje dobrego przykładu. W rozmowie z tygodnikiem "Dobry tydzień" Rafał Patyra wyznał, że ma za sobą pozamałżeński romans, którego owocem jest córka. 


Małżeństwo Patyrów przetrwało jednak ciężką próbę. Żona dziennikarza postanowiła mu wybaczyć, a pomóc w tym miała pielgrzymka do Częstochowy na spotkanie Wspólnoty Mamre. "Z pomocą Boga zacząłem wychodzić z kryzysu" — wyznał. Wspólnie z żoną pojawił się również na kanale na YouTube zatytułowanym "Któż jak nie Bóg" i przekonywał, że to właśnie Bóg uratował jego małżeństwo.

Aktywistka pro-life staje w obronie Patyry 

Olbrzymi hejt doprowadził do tego, że znaleźli się obrońcy Rafała Patyry. Jednym z nich jest aktywistka pro-life, która wraz mężem prowadzi Fundację Grupa Proelio Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. Wystosowała ona petycję, w której przekonuje, że dziennikarz TVP nie zasługuje na krytykę, a wręcz przeciwnie. 


"W czasach gdy rozwodzi się jedna trzecia małżeństw, gdy dominuje myślenie, że każdy "ma prawo do szczęścia" nawet kosztem małżonka i dzieci, postawa Rafała Patyry i jego Żony Joanny, którzy odbudowali swoje małżeństwo i rodzinę, jest cennym świadectwem" – napisała działaczka. 

"Chcemy podziękować im za to, że dzielą się nim w przestrzeni publicznej i wesprzeć podczas tej fali hejtu" – dodała. 

Warto dodać, że Korzekwa-Kaliszuk jako 11-letnia dziewczynka została gwiazdą programu TVP "Ziarno". Wygrała casting na prowadzącą i przez pięć lat występowała w tym programie. Z kolei jej Fundacja Grupa Proelio działa "na rzecz ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, małżeństwa, rodziny, dzieci i wolności sumienia".

 

MP

(Rafał Patyra wraz z żoną. Fot. YouTube/Któż jak Bóg)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura