źródło: Twitter
źródło: Twitter

Niespodziewane zmiany w Sejmie. Troje posłów przechodzi do PSL

Redakcja Redakcja PSL Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Niespodziewane transfery w Sejmie na kilka miesięcy przed wyborami. Troje posłów Porozumienia przystąpiło do klubu Koalicji Polskiej (PSL). Lider ugrupowania Władysław Kosiniak-Kamysz powitał nowych członków swojej partii w czwartek na konferencji prasowej.

Kosiniak-Kamysz: Poszerzamy nasze szeregi

- Bardzo się cieszę, że powiększamy nasze szeregi. Oznacza to też silniejszą drużynę na wybory. Jest to ta integracja, która po stronie demokratycznej jest bardzo potrzebna, która sprawia, że idziemy silniejsi i jesteśmy w stanie przejmować wyborców odchodzących od partii rządzącej lub tych niezdecydowanych - powiedział prezes PSL na konferencji prasowej w Sejmie.


Mówiąc o posłach Porozumienia Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że są oni sprawdzeni w swoich okręgach. - Dla nas bardzo ważne jest to, by wystawiać jak najsilniejsze listy, a dzisiaj jeszcze jak najlepiej pracować w parlamencie - dodał szef ludowców.

Prezes PSL zwrócił też uwagę, że posłowie koła Porozumienia i klubu KP-PSL głosowali przez ostatnie miesiące podobnie w wielu głosowaniach w Sejmie. - Mieliśmy podobne zdanie i to sprawia, że dzisiaj możemy poszerzyć szeregi Koalicji Polskiej, współpracy zaciśniętej z PSL w ramach naszego klubu parlamentarnego. Ale oczywiście w konsekwencji, w ramach tej puli PSL, na liście Trzeciej Drogi 460 nazwisk w starcie do parlamentu - zaznaczył.


Liderka Porozumienia o fuzji z PSL. "Od pewnego czasu współpracujemy"

Szefowa Porozumienia Magdalena Sroka dziękowała Kosiniakowi-Kamyszowi za to, że posłowie Porozumienia mogą przystąpić do klubu Koalicji Polskiej. - Nie jest żadną tajemnicą, że od pewnego czasu współpracujemy. Zawsze ważne dla nas były tematy samorządów. Już ponad rok temu podpisaliśmy wspólnie taką deklarację, która mówiła o tym, że wspólnie będziemy zabiegać o polepszenie dla samorządów, polepszenie ich sytuacji finansowej i rozwiązań prawnych - powiedziała Sroka.

Współpracujemy też - dodała - w kwestii przedsiębiorców małych, średnich, którzy dzisiaj borykają się z ogromnymi problemami. - I ta nasza współpraca dalej będzie przebiegała w kierunku niskich, prostych podatków dla tych wszystkich, którzy dzisiaj borykają się z potężną inflacją - podkreśliła posłanka.

"Dlatego od dzisiaj wspólnie w klubie Koalicji Polskiej będziemy pracować dla Polski" - zaznaczyła Sroka.

Koniec partii Gowina

Wiele wskazuje na to, że to już koniec ugrupowania zarejestrowanego przez byłego wicepremiera Jarosława Gowina.

Sejmowe koło Porozumienia liczyło 4 posłów; oprócz Sroki, Bukowca i Michałek należał do niego także Jarosław Gowin.

Przypomnijmy, że polityk jakiś czas temu definitywnie pożegnał się z polityką. - Chcę poinformować, że nie będę kandydować w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Decyzję podjąłem wiele miesięcy temu – przekazał Gowin w oficjalnym oświadczeniu przesłanym do mediów.


MB

Źródło zdjęcia: Wspólna koalicja PSL i byłych posłów porozumienia w Sejmie. Fot. Twitter

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka