fot. mat. prasowe Orlen
fot. mat. prasowe Orlen

Gratka dla miłośników motoryzacji. Bolid Scuderia AlphaTauri na stacjach Orlenu

Redakcja Redakcja Motoryzacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Samochód Scuderia AlphaTauri w tegorocznym malowaniu będzie można zobaczyć na dziesięciu stacjach paliw Orlen w różnych regionach kraju. To promocyjne tour największego multienergetycznego koncernu w Europie Środkowej.

Podobnie jak przed rokiem, kiedy bolid Formuły 1 z logo Orlenu odwiedził cztery kraje i przyciągnął na stacje paliw koncernu ponad 100 tys. fanów, tegoroczny tour promocyjny jest podzielony na część polską i zagraniczną. Pojazd pojawił się w ostatnich tygodniach na stacjach paliw Orlen w pobliżu niemieckiego toru Nürburgring oraz w Lipsku. Przed wyścigiem F1 o Grand Prix Węgier, który rozegrano w ostatni weekend, kibice mogli oglądać maszynę na stacjach w Budapeszcie, niedaleko słynnego Hungaroringu.


Gdzie można zobaczyć bolid Scuderia AlphaTauri

Teraz kolej na Polskę. Aktualnie bolid Scuderia AlphaTauri można do 30 lipca oglądać w Nowym Targu, os. Na Niwie.

A następnie pojedzie na północ Polski. Fantastyczny pojazd zobaczymy na stacjach paliw ORLEN w takich miejscach:
● 02-07.08 - Kosakowo, ul. Gryfa Pomorskiego 2
● 08.08 do 15.08 - Gdańsk, ul. Grunwaldzka 258
● 17.08 do 20.08 - Nowe Bagienice 26
● 22.08 do 24.08 - Szczytno, ul. Wielbarska 5
● 26.08 do 29.08 - Nidzica, ul. Olsztyńska 1
● 31.08 do 04.09 - Nieporęt, ul. Jana Kazimierza 1
● 05.09 do 10.09 - Radomsko, ul. Brzeźnicka 53
● 12.09 do 14.09 - Kielce, ul. Żytnia 1A
● 16.09 do 20.09 - Wrocław, ul. W. Zarembowicza 48

Potem bolid ruszy do Czech i na Słowację.


Ekspansja sieci Grupy ORLEN na kraje sąsiadujące z Polską

- Dzięki skutecznie przeprowadzonym akwizycjom stacji paliw umacniamy naszą pozycję w regionie. Już wkrótce klienci Grupy Orlen będą mogli korzystać z nowoczesnej sieci ponad 3400 takich obiektów w siedmiu krajach Europy. Ambitna polityka inwestycyjna nie byłaby możliwa bez silnej i globalnie rozpoznawalnej marki, którą konsekwentnie budujemy między innymi dzięki zaangażowaniu w sponsoring sportu. Współpraca ze Scuderia AlphaTauri wspiera proces rebrandingu stacji dzięki realizacji działań komunikacyjnych i kampanii marketingowych wykorzystujących wizerunek kierowców F1. Dzięki temu docieramy do milionów kibiców na całym świecie - mówi Adam Burak, Członek Zarządu ORLEN ds. Komunikacji i Marketingu.


Ekspozycja bolidu efektywnie wspiera realizację strategii ORLEN2030. Zgodnie z jej założeniami ekspansja sieci Grupy ORLEN będzie mieć miejsce przede wszystkim poza Polską. Już dzisiaj koncern dysponuje największą na rynku czeskim siecią ponad 400 stacji paliw, co przekłada się na ponad 20% udziału na tamtejszym rynku. Na Słowacji Orlen ma 90 stacji, a na Węgrzech – 79. W Niemczech dysponuje natomiast prawie 600 takimi obiektami i należy do grona 6 największych sieci. Na początku lipca tego roku koncern poinformował o zakupie 266 stacji paliw w Austrii, działających pod marką Türmol. Tym samym udział zagranicznych stacji w całej sieci sprzedaży wyniesie 44%.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie