Szef MSWiA Mariusz Kamiński: Sytuacja na granicy z Białorusią eskaluje. Fot. Flickr/premierrp
Szef MSWiA Mariusz Kamiński: Sytuacja na granicy z Białorusią eskaluje. Fot. Flickr/premierrp

Ostre żądania polskich władz wobec Białorusi. Ultimatum dla reżimu Łukaszenki

Redakcja Redakcja Bezpieczeństwo Narodowe Obserwuj temat Obserwuj notkę 179
Zażądaliśmy od reżimu Łukaszenki natychmiastowego opuszczenia przez Grupę Wagnera terenu Białorusi oraz natychmiastowego opuszczenia strefy przygranicznej przez nielegalnych migrantów gromadzonych tam przez służby białoruskie - powiedział w poniedziałek szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński: Sytuacja na granicy z Białorusią eskaluje

W poniedziałek, w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie odbyło się spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Polski, Litwy, Łotwy i Estonii: Mariusza Kamińskiego, Agne Bilotaite, Marisa Kuczinskisa i Lauriego Laanemetsa.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński przekazał w poniedziałek, że powodem spotkania jest sytuacja na granicy z Białorusią. – Ta sytuacja eskaluje. Od wielu tygodni, od kilku miesięcy mamy do czynienia z powrotem presji migracyjnej na naszej granicy. To samo dotyczy granic naszych partnerów – mówił.

Dodał, że "doszedł też nowy element, czyli stacjonowanie na Białorusi kilku tysięcy najemników z Grupy Wagnera".


Polska żądania wobec Białorusi. Chodzi o Grupę Wagnera i nielegalnych imigrantów

– Dwie rzeczy są niezbędne, aby ustabilizować sytuację na naszej granicy z Białorusią. Zażądaliśmy od reżimu Łukaszenki natychmiastowego opuszczenia przez Grupę Wagnera terenu Białorusi oraz natychmiastowego opuszczenia strefy przygranicznej przez nielegalnych migrantów gromadzonych tam przez służby białoruskie i odesłanie tych migrantów do krajów ich pochodzenia – powiedział Kamiński.


KW

Źródło zdjęcia: Szef MSWiA Mariusz Kamiński: Sytuacja na granicy z Białorusią eskaluje. Fot. Flickr/premierrp

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo