źródło: Instagram
źródło: Instagram

Jacoń znowu namieszał. Jest oburzony brakiem kwestii LGBT w kampanii

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 167
Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń znowu dał o sobie znać. Prowadzący wyraził swoje oburzenie tym, że opozycyjne partie nie zajmują się w kampanii wyborczej tematyką równych praw dla społeczności LGBT. - Od 34 lat w moim kraju nie udało się przeprowadzić nawet porządnej debaty o równości małżeńskiej - napisał na swoim Instagramie gwiazdor.

Piotr Jacoń zły na opozycję. Mówi o prawach osób LGBT

Piotr Jacoń to dziennikarz, który ujawnił opinii publicznej, że jego dziecko jest transseksualne. Napisał nawet o książkę o trudnościach z jakimi mierzyć się muszą osoby LGBT w Polsce. To z jego przyczyny doszło do roszad w "Szkle Kontaktowym" - z TVN24 pożegnał się m.in. Krzysztof Daukszewicz, który żartobliwie zapytał Jaconia w programie, jaką ma płeć. 


Dziennikarz na swoim Instagramie nie boi się wyrażać zdecydowanych opinii. Tym razem napisał, że jest zawiedziony postawą polityków opozycji. Chodził mu o brak poruszania kwestii praw mniejszości seksualnych w trwającej obecnie kampanii wyborczej. - Pytam: gdzie podziała się równość małżeńska w tej kampanii? - zaczął swój wpis prowadzący.

- W programie Nowej Lewicy jest na 77 miejscu, skwitowana jednym zdaniem, przemieszana ze związkami partnerskimi. Koalicja Obywatelska nie mówi o niej wcale (poszukiwań po prawej stronie raczej sobie oszczędzę) - kontynuował Jacoń.

- Od 34 lat w moim kraju nie udało się przeprowadzić nawet porządnej debaty o równości małżeńskiej. O jej uchwaleniu nie wspominając. Rozmowa o równości małżeńskiej to rozmowa po prostu o równości. Kto jej nie chce lub proponuje zamienniki, tak naprawdę ma w ofercie segregację społeczną. W XXI wieku - dodał gorzko dziennikarz.

- Nikomu niczego od małżeństw jednopłciowych nie ubędzie w społeczeństwie (bo chyba obrączki z katolickich palców nie zaczną się zsuwać automatycznie?). Przybędzie szczęśliwszych ludzi - dorosłych i dzieci. Całych rodzin. I w ogóle rodzin będzie więcej. Tych, które potajemnie przecież już tu są. Niby idziemy naprzód. Nauczyliśmy się już otwarcie mówić o aborcji (choć o eutanazji jeszcze nie za bardzo), o tabletkach wczesnoporonnych, o ubóstwie menstruacyjnym, zdrowiu psychicznym, depresji - także u mężczyzn. To dobra umiejętność. A mimo to ciągle nie potrafimy pełnym głosem upomnieć się o pełnię praw ludzi, którzy mieli to szczęście (nieoczywiste), że na siebie trafili i nieszczęście, że stało się to nad Wisłą. 34 lata... Ile to pokoleń? Ile niezawinionej niepewności Waszych dzieci? Ile niepokojów w Was, rodzicach? Ile jeszcze? - podsumował Jacoń. 

MB

Fot. Piotr Jacoń na tle flagi LGBT. Źródło: Instagram/Piotr Jacoń

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura