źródło: Pixabay.com
źródło: Pixabay.com

Kolejna platforma streamingowa zaostrza zasady. Koniec z dzieleniem kont

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
Disney+ powtarza ruch Netflixa. Platforma streamingująca filmy i seriale chce zakończyć możliwość współdzielenia kont przez klientów. Maile w tej sprawie dotarły już do użytkowników usługi. Zmiany wejdą w życie już od 1 listopada.

Koniec ze współdzieleniem kont. Disney zmienia reguły

Mamy już możliwości techniczne, żeby monitorować większość takich aktywności. Nie podam konkretnych liczb, poza stwierdzeniem, że sprawa jest znacząca" - mówił Bob Iger, prezes Disneya, cytowany przez portal Wirtualne Media.

Iger przyznał bez ogródek, że ograniczenie współdzielenia kont dla klientów to obecnie priorytet dla władz platformy. Zmiany już powoli wchodzą w życie, użytkownicy zobaczą głębokie zmiany od 1 listopada. Na skrzynki mailowe dużej części użytkowników już pojawiły się informacje o nowych zasadach użytkowania aplikacji Disney+. 

Warto jednak zauważyć, że Disney dość mocno ociągał się z wprowadzeniem takich zmian w Polsce. Pierwsze ograniczenia we współdzieleniu kontr wprowadzono już jakiś czas temu w Kanadzie. Natomiast pierwszą platformą, która zaczęła zwalczać współdzielenie kont był Netflix. Widać, że w ślady serialowego giganta idą inne podobne mu aplikacje.


Ile kosztuje Disney+?

Disney+ kosztuje 28,99 zł miesięcznie. Przy opcji opłaty za 1 rok – przy kwocie jednorazowej w wysokości 289,90 zł otrzymamy  dwa miesiące korzystania gratis. Mowa tu o pakiecie, dzięki któremu możemy oglądać filmy i seriale ze wszystkich urządzeń powiązanych z miejscem zamieszkania.

Dla porównania najdroższy pakiet Netflixa to wydatek rzędu 58 złotych miesięcznie.

MB

Fot. Telewizor i pilot. Źródło: Pixabay.com

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura