Parafia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Fot. Wikipedia
Parafia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Fot. Wikipedia

Orgia księży w Dąbrowie Górniczej. Rodzice zdecydowali, co z komunią ich dzieci

Redakcja Redakcja Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 39
Nie milkną echa skandalu, który wybuchł w parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Księża zorganizowali tam seksualną imprezę z udziałem striptizera. Teraz ujawniono, że dzieci, które przygotowywały się w tamtejszym kościele do pierwszej komunii świętej, zostaną przeniesione na inną parafię.

Dzieci nie przystąpią do komunii w parafii 

Okazuje się, że organizator orgii, ksiądz Tomasz Z. przygotowywał we wspomnianej parafii dzieci do pierwszej komunii świętej. Oczywiście po zaistniałej sytuacji został odsunięty, ale parafia poniesie większe konsekwencje. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", rodzice dzieci nie chcą także, by robił to którykolwiek z kapłanów należących do tej samej parafii. 

Powodem jest brak zaufania do proboszcza, a także do wikarego Dariusza. Część z nich nie chce natomiast, by ich dzieci w ogóle uczestniczyły w tym sakramencie. Część rodziców już zdołała przenieść organizację sakramentu do parafii w Wojkowicach. Inni natomiast zwrócili się z prośbą o to do franciszkanów z kościoła św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej. 


Orgia na parafii 

Na terenie parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej miało dojść do homoseksualnej imprezy zorganizowanej przez duchownych. Zamówiono też pracownika seksualnego - striptizera. Sprawę nagłośniła "Gazeta Wyborcza". Informator powiedział, że księża uczestniczący w imprezie o "charakterze czysto seksualnym" zażywali tabletki na potencję. Gazeta ustaliła, że duchownym towarzyszył striptizer, który "na pewno był osobą pełnoletnią". Podkreślono, że nie wiadomo, czy mężczyzna "wyraził zgodę na seks z wieloma osobami".

W pewnym momencie striptizer stracił przytomność. W związku z tym jeden z uczestników zabawy wezwał pogotowie, ale ratowników nie chciano wpuścić do środka. Ostatecznie – jak ustalili dziennikarze – na miejsce wezwano policję. Po jej interwencji ratownicy mogli zająć się nieprzytomnym mężczyzną. Ksiądz Tomasz Z., organizator spotkania, został pozbawiony funkcji kościelnych. W oświadczeniu, które przesłał mediom, zaprzeczył, jakoby na terenie parafii odbywała się orgia.

Rozmowa z operatorem 112 

Wyciekło również nagranie rozmowy między operatorem numeru 112 a uczestnikiem orgii. Wynika z niego, że poszkodowany mężczyzna zasłabł, a osoba, która skontaktowała się z operatorem, została wyrzucona z mieszkania.

– Dobry wieczór, proszę pana, zostałem wyrzucony z domu, jestem na Królowej Jadwigi 15. Tam jest chłopak, który leży na łóżku. (...) to jest Dąbrowa Górnicza. Niech pan mnie wysłucha, to był taki, no, rozbierany... no gej party... Wie pan, o co chodzi, jest pan człowiekiem. On się tak naćpał, a oni mi powiedzieli, że nie wolno jego ruszyć! Ja im mówię, sprawdźcie, ja mu głowę unosiłem, a jemu piana szła z ust. On teraz umrze, on ma 27 lat – mówił uczestnik orgii. 

Sprawa orgii na plebanii jest obecnie wyjaśniania przez prokuraturę. Osobno bada ją sosnowiecka kuria.

MP

Parafia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Fot. Wikipedia 

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo