Studio RMF FM. Fot. commons.wikimedia.org
Studio RMF FM. Fot. commons.wikimedia.org

Mobbing w dużej rozgłośni. Trwa dochodzenie

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Po licznych zgłoszeniach wewnętrznych w RMF FM, trwa dochodzenie mobbingowe ws. "niewłaściwego zachowania" względem pracowników rozgłośni. – Tutaj chodzi o szefa ważnego działu, osobę zasłużoną dla radia i dla mediów w ogóle – mówi Wirtualnym Mediom jeden z informatorów.

Wewnętrzne śledztwo w RMF FM 

Jak ustalił portal wirtualnemedia.pl, Grupa RMF bada zgłoszenia pracowników o "niewłaściwych zachowaniach”, do jakich miało dochodzić w firmie. Miały one spływać od kilku tygodni za pośrednictwem narzędzia SpeakUp - usługi raportowania, za pomocą której pracownicy mogą zgłaszać zarządowi wszelkie nieprawidłowości w rozgłośni. 


Rozmówcy portalu związani z RMF FM przekazują, że chodzi o ważną osobę w firmie. – Tutaj chodzi o szefa ważnego działu, osobę zasłużoną dla radia i dla mediów w ogóle, ale jak wiele na to wskazuje niestety z nie najlepszym podejściem do pracowników. Boimy się więc, że zarząd weźmie go w obronę ze względu na dobre wyniki radia i sprawa się rozmyje – mówią. 

Grupa "traktuje zgłoszenie bardzo poważnie" 

To, że postępowanie wewnętrzne jest prowadzone, potwierdził Wirtualnym Mediom Maciej Brzozowski, dyrektor public relations w Bauera Media Group w Polsce. – Obecnie prowadzone jest szczegółowe dochodzenie w sprawie zarzutów, które pojawiły się w ostatnim czasie. Każde zgłoszenie w systemie SpeakUp jest traktowane z najwyższą uwagą. W tej chwili nie mogę nic więcej powiedzieć – przekazał. 

Z kolei prezes Grupy RMF Kazimierz Gródek nie chce zdradzić o kogo chodzi zasłaniając się tym, że to "wewnętrzne sprawy firmy". Miał on jednak wysłać maila do pracowników, w którym poinformował na jakim etapie jest dochodzenie.

"Traktujemy te zgłoszenia bardzo poważnie, dlatego obecnie przy współpracy z Grupą Bauer prowadzone jest szczegółowe dochodzenie w sprawie zarzutów, które się pojawiły. Na razie tylko tyle mogę Wam powiedzieć” – napisał w wiadomości, do której dotarł portal wirtualnemedia.pl. 

MP

Studio RMF FM. Fot. commons.wikimedia.org

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj4 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura