fot. Kuratorium Oświaty w Krakowie
fot. Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szokujące tezy kurator Nowak dotarły do Szwecji. Ambasada wydała oświadczenie

Redakcja Redakcja Edukacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 147
Ambasada Szwecji wyraziła ubolewanie z powodu wywiadu, jakiego małopolska kurator oświaty udzieliła Wirtualnej Polsce. Barbara Nowak twierdziła m.in., że w szwedzkich przedszkolach nauczycielki masturbują małe dzieci.

Ambasada Szwecji reaguje na słowa Barbary Nowak

"Pojawiły się absurdalne i nieprawdziwe twierdzenia na temat szwedzkich przedszkoli. To ubolewania godne, że dezinformacja na temat Szwecji jest szerzona w ten sposób. Przy tej okazji warto pamiętać, jak ważne jest sprawdzanie faktów i poszukiwanie wiarygodnych źródeł informacji" - czytamy we wpisie opublikowanym na X przez ambasadę Szwecji w Polsce.

Kurator opowiada o masturbowaniu przedszkolaków w Szwecji

W poniedziałek małopolska kuratorka oświaty w rozmowie z Wirtualną Polską wypowiedziała się m.in. na temat edukacji seksualnej. Podkreśliła, że "WHO wskazuje na cele, mamy bardzo szybko zainteresować młodego człowieka swoim ciałem, przyjemnością ze sztucznie rozbudzanej seksualności". - Te środowiska twierdzą, że najłatwiej rozładować emocję małego dziecka poprzez masturbację - dodała.


Jako negatywny przykład wskazała Szwecję. "W szwedzkich przedszkolach są specjalne pokoje, do których nauczycielka idzie z dzieckiem i je masturbuje" - powiedziała. - On potem wie, że też sam może się masturbować - przekonywała kurator.

Na pytanie dziennikarza, gdzie dokładnie dochodzi do takich incydentów, skwitowała: "niech pan sobie poczyta".

– To są informacje od nauczycieli stamtąd. Polka pracująca w przedszkolu w Szwecji mi o tym opowiadała, była przerażona – relacjonowała. Przeprowadzający wywiad drążył dalej: – Jedna pani, której nazwiska pani nie podaje, opowiadała pani, że musiała masturbować przedszkolaka? – dopytywał. – Osobiście tego nie robiła, ale widziała i opisała – powiedziała Nowak. Na pytanie czy ta sprawa nie nadaje się do prokuratury odparła, że „u nas, w Polsce, tak, ale w Szwecji nie”.

Ostatnie dni kurator na stanowisku

Barbara Nowak od 2016 roku pełni funkcję małopolskiej kurator oświaty. Wcześniej była nauczycielką i radną miejską z ramieniu PiS. Obejmując urząd, deklarowała obronę wartości patriotycznych i religijnych i wielokrotnie podkreślała to w swoich wywiadach i wpisach. Krytykowała podpisanie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Deklaracji LGBT+, nazywając to". wspieraniem propagowania pedofilii”. Sprzeciwiała się też obowiązkowemu szczepieniu nauczycieli przeciwko Covid-19.  Apelowała również, aby wszystkie szkoły wywiesiły portrety Jana Pawła II.

- Wiadomo, że sytuacja najprawdopodobniej się zmieni i jeśli usłyszę, że mam stąd wyjść, to wyjdę. I nie będę miała do nikogo żalu - powiedziała Barbara Nowak na początku wywiadu w wp.pl, odnosząc się do prawdopodobnej dymisji, jeśli zmieni się władza w Polsce.

Na zdjęciu Barbara Nowak, fot. Kuratorium Oświaty w Krakowie


Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo