Marek Czyż. Fot. PAP/Leszek Szymański
Marek Czyż. Fot. PAP/Leszek Szymański

Nowa ekipa "Wiadomości" ma mocno pod górkę. "Jesteśmy odcięci od wszystkiego"

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 127
Twórcy nowych „Wiadomości” pracują póki co w partyzanckich warunkach. W pierwszym wydaniu nowych „Wiadomości” nie ukazały się dwa materiały planowane. – Dziś jest jeszcze trudniej, bo na razie jesteśmy odcięci od materiałów – powiedział popołudniu Interii członek zespołu przygotowującego program „19.30”.

Nowa ekipa "Wiadomości" pracuje w partyzanckich warunkach

– Dziś jest jeszcze trudniej niż wczoraj – Interia cytuje dziennikarza nowych „Wiadomości”. 

– My pracujemy w partyzanckich warunkach na Woronicza, a oni są na Placu Powstańców. I na razie jesteśmy odcięci od materiałów z Placu, czyli od wszystkiego – mówi informator Interii. "Oni" to ludzie, którzy nie uznali zmian wprowadzonych przez rząd Donalda Tuska.

Nowa ekipa „Wiadomości” pracuje obecnie w przystosowanym pomieszczeniu zajmowanym dotąd przez TVP Sport. 

Technologia, materiały archiwalne, zgrywanie nowych materiałów - to wszystko w normalnych warunkach pracy odbywa się przy Placu Powstańców.

– Oni traktują tamten budynek jak swój. Na razie jesteśmy odcięci – mówi Interii dziennikarz przygotowujący nowe wydania. „Oni” to pracownicy TVP, którzy nie podporządkowali się zmianom w TVP ogłoszonym po decyzjach ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza. 


Wczoraj nie ukazały się w "i.9.30" dwa ważne materiały

Właśnie przez te ograniczenia nie zostały wyemitowane w czwartek dwa materiały. Pierwszy miał dotyczyć skazania prawomocnym wyrokiem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, a drugi masakry w czeskiej Pradze

Zamiast reporterskiego materiału, usłyszeliśmy czytającego tekst Marka Czyża. – W jednym z materiałów zniknęły wszystkie „surówki”. Robią, co mogą, żebyśmy polegli – Interia cytuje dziennikarzy nowej ekipy „Wiadomości”.

Nowa ekipa otrzymała dziś zapewnienie, że mocniej chronione będą strategiczne technicznie miejsca przy Woronicza, jak reżyserka czy ingest służący przetworzeniu materiałów wideo. 

Ale zespół przygotowujący „i9.30” ma bardzo ograniczony dostęp do technologii na Placu Powstańców. 


W piątek drugie wydanie nowych "Wiadomości"

W piątek ma się ukazać drugie wydanie „i9.30”. W prace nowego serwisu zaangażowanych jest ok. 30 osób. Na czele zespołu stoją nowy szef „Wiadomości”, czyli Paweł Płuska i dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Grzegorz Sajór. 

Premierowy serwis poprowadził Marek Czyż. Ukazały się w nim materiały m.in. Marcina Antosiewicza, Witolda Tabaki, Mileny Bobrowskiej, Mateusza Lachowskiego, Doroty Bawołek, Sandry Meunier, Blanki Dżulaj, Małgorzaty Nowickiej-Aftowicz. 

Zespół budują też Tomasz Marzec, Jarosław Kret czy Zbigniew Łuczyński.

W premierowym wydaniu „i9.30” wśród  osób, które dały "setki", czyli krótkie wypowiedzi do materiałów, zaprezentowali się m.in. Marcin Ociepa, Ryszard Petru, Bartłomiej Sienkiewicz, Piotr Kuczyński, Jakub Borowski, Leszek Miller, Andrzej Halicki, Zbigniew Lewicki, Bohdan Szklarski, Bartosz Wieliński, Konstanty Gebert, Edyta Kochlewska, Witold Orłowski, Wiesław Godzic, Tomasz Sygut, Krystyna Janda, Krystyna Górnicka, Kasia Madera.


KW

Źródło zdjęcia: Marek Czyż. Fot. PAP/Leszek Szymański

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj127 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura