"Rolnik szuka żony". Fot. Instagram / Rolnik szuka żony
"Rolnik szuka żony". Fot. Instagram / Rolnik szuka żony

Zmiany w „Rolnik szuka żony”. W nowej TVP rolnik szuka też męża

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 82
"Rolnik szuka żony" ogłosił ostatnio nabór uczestników do następnego sezonu. Reality show TVP zaskoczyło jednak internautów przez umieszczenie w informacji o castingu wzmianki o uwzględnieniu w nim par LGBT+! Prowadząca program Marta Manowska komentuje.

"Rolnik szuka żony". Teraz też dla LGBT+

Wśród programów TVP, "Rolnik szuka żony" cieszy się największą oglądalnością. Statystycznie, show ogląda co dziesiąty Polak (Widownię show szacuje się na 3,84 mln osób), a niedługo pojawić ma się jego kolejna, 11. seria. Wśród burzliwych dramatów miłosnych rozgrywających się dotychczas w programie prowadzonym przez Martę Manowską nie brakowało ostatnio głośnych afer, jednak najwyraźniej nie były one tak głośne, jak obecni włodarze Telewizji Polskiej by chcieli.

Ostatni sezon nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem, jak jego poprzednik, więc najwyraźniej chciano nadać „Rolnikowi” nieco więcej pikanterii. Ogłoszono bowiem, że... do castingu poszukiwane są także pary LGBT+. Dla wielu osób może być to niesamowicie kontrowersyjna decyzja, szczególnie, gdy popatrzy się na dosyć konserwatywną wymowę serialu.


„Zapraszamy, miłość nie wyklucza”

„Zapraszamy, miłość nie wyklucza” - odpisał oficjalny profil "Rolnika" w social mediach na pytanie, czy do programu zgłaszać się mogą pary jednopłciowe. Gdyby w następnej serii rzeczywiście doszło do występu osób LGBT, byłoby to kolejne przełomowe w TVP przedstawienie tego tematu na wizji.

Ostatnio uwagę całej Polski zwróciło pojawienie się nie-heteroseksualnych par w „Pytaniu na śniadanie”...

Manowska dyplomatycznie

Prowadząca od dekady program Marta Manowska została zapytana o tę kwestię w wywiadzie z „Plejadą”. Prezenterka najwyraźniej starała się wyminąć kontrowersyjne pytanie, wyrażając bardzo dyplomatyczną opinię.

– Nie wiem, czy to było nie do pomyślenia. To nie jest pytanie do mnie. Natomiast ja się cieszę i uważam, że produkcja wyczerpała ten wątek, po prostu odpowiadając jednym zdaniem. Jestem zwolennikiem tego, żeby na te tematy rozmawiać bardzo prosto i krótko, bo one są naturalne i nie trzeba o nich zbytnio rozmawiać. Tak to czuję – opowiedziała Marta Manowska o kwestii LGBT+ w „Rolniku”.

Salonik

Źródło zdjęcia: "Rolnik szuka żony". Fot. Instagram / Rolnik szuka żony

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura