fot. TVP
fot. TVP

Przełomowy moment na antenie TVP. Prowadzący przeprosił osoby LGBT+

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 59
Dziennikarz TVP Info Wojciech Szeląg przeprosił na antenie społeczność LGBT+ za "haniebne słowa pod jej adresem", które padały z ust pracowników i gości stacji przez ostatnie 8 lat. Prowadzący zebrał dużo pochwał za swoje oświadczenie, ale nie brakuje też głosów krytyki pod jego adresem ze strony prawicowych i konserwatywnych mediów.

Dziennikarz TVP Info przeprosił społeczność LGBT+

W niedzielnym "Gościu wieczoru" gośćmi Wojciecha Szeląga byli: Maja Heban i Bart Staszewski. Osoby te są znanymi działaczami walczącymi o równe prawa osób LGBT+.

Jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy prowadzący wygłosił do zaproszonych gości, ale też do widzów przed telewizorami, zaskakujące oświadczenie. Dziennikarz przeprosił w imieniu własnym i nowej TVP za "haniebne słowa, jakie padały pod adresem wielu osób, tylko dlatego, że osoby te postanowiły same decydować o tym, za kogo się uważają i kogo kochają".

- Osoby LGBT+ to nie ideologia, a ludzie. Konkretne imiona, twarze, bliscy i przyjaciele. Wszystkie te osoby powinny usłyszeć słowo „przepraszam” właśnie z tego miejsca - mówił Wojciech Szeląg w programie „Gość wieczoru”.

Wyznanie Szeląga poruszyło komentatorów i społeczność LGBT+

Oświadczenie szeląga zostało ciepło przyjęte przez zaproszonego do programu Barta Staszewskiego. Aktywista odniósł się do niego na swoim profilu na platformie X.

- Gdy dziennikarz TVP, drżącym głosem przeprasza osoby LGBT+ za lata szczucia to znaczy, że wreszcie mogę odetchnąć z ulgą. Słowa mają moc - przez lata propaganda odzierała nas z godności, dzisiaj słowa przeprosin pozwalają pójść na przód. Warto być przyzwoitym. Dziękuję - napisał działacz walczący o prawa mniejszości seksualnych.

W podobnym tonie wypowiedział się znajomy dziennikarza, Patryk Miś.

- Dziennikarz TVP Info Wojciech Szeląg, przeprasza osoby LGBT+ za lata szczucia na nie w publicznej telewizji. Wojtek, dziękuję Ci, że to powiedziałeś, że to wybrzmiało na antenie Telewizji Polskiej. Jestem dumny, że miałem okazję z Tobą pracować. Ukłony - przekazał.

- Nie musiałem, ale skoro mogłem, uznałem że powinienem. Nie mogłem zacząć tej rozmowy po prostu od pierwszego pytania, jak każdej - odpowiedział mu Szeląg.


Prawicowe media: Nachalna promocja środowiska LGBT

Gest Szeląga nie wszystkim przypadł do gustu. Prawicowe media uważają, że dobór gości oraz oświadczenie dziennikarza są nachalną promocją homoseksualizmu.

"Zaczęła się też nachalna promocja środowiska LGBT - dziennikarz „nowej” TVP Wojciech Szeląg przeprosił środowiska LGBT oświadczając, że „to nie ideologia, ale ludzie”" - czytamy w materiale, który pojawił się na portalu wpolityce.pl.

"W neo-TVP puszczają wszelkie hamulce. To ma być ta TVP, która jest ostoją obiektywizmu, jak chcieliby to widzieć uzurpatorzy Sienkiewicza?" - pytają retorycznie autorzy artykułu.

MB

Fot. Wojciech Szeląg. Źródło: TVP.Info

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura