Fot. PAP/Paweł Supernak
Fot. PAP/Paweł Supernak

Znamy wynik 32. finału WOŚP. Padł rekord

Redakcja Redakcja WOŚP Obserwuj temat Obserwuj notkę 24
Jerzy Owsiak poinformował, że podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 281 mln, 879 tys., 118 zł i 7 gr. Jest to rekordowa kwota. – Za te pieniądze będziemy mogli bardzo skutecznie pomóc całej Polsce – powiedział Owsiak.

Rekord WOŚP

W tym roku licznik WOŚP wyświetlił kwotę 281 milionów 879 tysięcy 118,07 złotych. – Trzeba użyć słowa rekord – powiedział Owsiak, podkreślając jednocześnie, że nie o rekordy chodzi. – Za te pieniądze będziemy mogli bardzo skutecznie pomóc całej Polsce, wszystkim oddziałom szpitalnym, które mają oddziały pulmonologiczne.

"Teraz nasza komisja ustala, o jakim sprzęcie będziemy mówili" - przekazał.

Tuż przed ogłoszeniem zebranej sumy, prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak podkreślił, że są to pieniądze społeczne. – To są wasze pieniądze, dbamy o to bardzo mocno i to później wraca do was w postaci naszego serduszka - nie tylko na sprzęcie dla małych dzieci na oddziałach dziecięcych, ale także już teraz dla dorosłych – powiedział współtwórca WOŚP.

32. finał WOŚP

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany był zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, a tegoroczne hasło brzmi: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

Final WOŚP przebiegał dość spokojnie w całej Polsce. W studiu zlokalizowanym na Błoniach PGE Narodowy, rzeczniczka Komendy Głównej Policji Katarzyna Nowak poinformowała, że Policja, która w tym roku grała z WOŚP, odnotowała tylko kilka niegroźnych incydentów i wykroczeń. 

MP

Fot. PAP/Paweł Supernak

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo