Pożar szkoły w Grodzisku Mazowieckim. Fot. X/@remizacompl
Pożar szkoły w Grodzisku Mazowieckim. Fot. X/@remizacompl

Groźny pożar w liceum. Matury natychmiast przerwane

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 32
W Grodzisku Mazowieckim pali się dach liceum przy ulicy Żwirki i Wigury. Przed przybyciem strażakami ewakuowało się 60 osób. Pożar wybuchł około godziny 12, gdy kończyły się matury z języka angielskiego. To kolejne takie zdarzenie w Polsce od piątku. Ogień pojawiał się w ostatnich dniach w Siemianowicach Śląskich, Warszawie i Bytomiu.

Pożar podczas matur 

Oficer prasowa Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie mł. kpt. Katarzyna Urbanowska poinformowała, że na początku objęta pożarem była powierzchnia około 20 metrów kwadratowych. – W tej chwili już na pewno więcej – dodała w rozmowie z PAP około godziny 13.


– Na miejscu pracuje 10 zastępów straży pożarnej, w tym cysterna, zbiornik i podnośnik – powiedziała rzeczniczka. Zaznaczyła, że zgłoszenie o pożarze strażacy dostali kilka minut po godzinie 12.


Co z maturzystami? 

Jak poinformował PAP w poniedziałek dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, według stanu jego wiedzy do pożaru doszło już po zakończeniu pisemnego egzaminu z języka angielskiego. Szef CKE zaznaczył, że gdyby okazało się, że jednak w trakcie egzaminu, to maturzyści będą mogli przystąpić do niego ponownie w drugim terminie w czerwcu. Smolik poinformował także, że pozostałe egzaminy w tej sesji maturalnej, zarówno pisemne, jak i ustne maturzyści będą pisać w innej szkole.

Seria pożarów w Polsce 

To już piąty, ogromny pożar na terenie Polski w ostatnich kilkudziesięciu godzinach. W Warszawie ogień pojawił się w niedzielę nad ranem w centrum handlowym kupców przy ul. Marywilskiej 44. Spłonęło aż 80 proc. powierzchni obiektu. W Wilanowie doszło z kolei do pożaru składowiska gabarytów oraz sortowni śmieci i materiałów budowlanych na Siekierkach. W piątek doszło natomiast do pożaru na wysypisku w Siemianowicach Śląskich. Spłonęło około 10 tysięcy ton odpadów, głównie chemikaliów i plastiku.

W poniedziałek informowaliśmy już o pożarze na parkingu prywatnej firmy autobusowej w Bytomiu. Ogień zajął 10 autobusów. 


MP

Pożar szkoły w Grodzisku Mazowieckim. Fot. X/@remizacompl

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj32 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości