Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com

150 mln euro kary dla tanich linii lotniczych. Poszło o naciąganie pasażerów

Redakcja Redakcja Podróże Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Władze Hiszpanii wymierzyły czterem tanim przewoźnikom lotniczym kary za nieuczciwe praktyki wobec pasażerów na łączną kwotę ponad 150 mln euro. Wśród ukaranych linii są m.in. Ryanair i Easyjet.

Historyczna decyzja wobec tanich linii lotniczych

Jak poinformowało w piątek hiszpańskie ministerstwo ds. socjalnych, konsumentów i Agendy 2030, pozostałymi spółkami, na które resort nałożył karę są Vueling i Volotea.

Określając decyzję władz Hiszpanii jako historyczną, dziennik “El Mundo” odnotował, że grzywna jest efektem oceny skarg, jakie trafiły do ministerstwa od organizacji konsumentów Facua oraz Asufin.


Tanie linie zapłacą w sumie 150 mln euro kary

Władze stowarzyszenia Facua, cytowane przez “El Mundo”, podały, że największą karę z kwoty ponad 150 mln euro ma zapłacić spółka Ryanair. Nie sprecyzowano, o jaką sumę chodzi.

Ogłoszone w piątek kary to efekt trwającego od ubiegłorocznych wakacji dochodzenia prowadzonego w związku z kilkudziesięcioma skargami na czterech przewoźników lotniczych.

Przewoźnicy naciągali pasażerów na opłaty za bagaż

Według hiszpańskiego resortu potwierdzono, że linie pasażerskie dopuszczały się takich niedozwolonych praktyk, jak pobieranie nienależnych środków za bagaż podręczny, naliczanie opłat za miejsce w sąsiedztwie osób niesamodzielnych opiekującym się nimi pasażerom, a także utrudnianie zakupu gotówką biletu na lotnisku.

Kara wynikała też ze stwierdzonych przez hiszpańskie władze praktyk “mało przejrzystej polityki informowania klientów”, przez którą mieli oni zostać wprowadzeni w błąd.

Ministerstwo ds. socjalnych, konsumentów i Agendy 2030 ogłosiło, że ukarane spółki będą mogły odwołać się od decyzji resortu, a jeśli to nie przyniesie skutku, skierować sprawę do sądu.

MB

Fot. Samolot linii Ryanair. Źródło: Pixabay.com

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj1 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości