fot. Canva
fot. Canva

Rosyjski balon wleciał nad Polskę. Dowództwo Operacyjne wydało komunikat

Redakcja Redakcja Wojsko Obserwuj temat Obserwuj notkę 50
W polską przestrzeń powietrzną wleciał balon z Obwodu Królewieckiego - informuje Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych. Wojsko uspokaja, że sytuacja jest pod kontrolą.

Balon z Rosji wleciał nad Polskę

"Informujemy, że w polską przestrzeń powietrzną z Obwodu Królewieckiego wleciał balon, który zerwał się z uwięzi. Prawdopodobieństwo wlotu obiektu zostało wcześniej zgłoszone przez służby Federacji Rosyjskiej" - czytamy w komunikacie.


DORSZ informuje, że lot balonu, który przemieszcza się w przestrzeni powietrznej województwa warmińsko-mazurskiego w kierunku wschodnim, jest na bieżąco obserwowany przez stacje radiolokacyjne SZ RP.


Wojsko monitoruje sytuację

"Obiekt porusza się z kursem, który wskazuje, że za kilka godzin opuści polską przestrzeń powietrzną. Balon nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców rejonu, w którym się porusza, a Dowództwo Operacyjne stale monitoruje rozwój sytuacji" informują polskie siły zbrojne.

Na terytorium woj. warmińsko-mazurskiego wielokrotnie wlatywały balony z obwodu królewieckiego, m.in. były to balony meteorologiczne. W tym wypadku nie wskazano, o jaki rodzaj balonu chodzi.

ja

Zdjęcie ilustracyjne, for. Canva

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj50 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo