4 obserwujących
147 notek
114k odsłon
357 odsłon

Klaps taki zły ? A może potrzebny ?

Wykop Skomentuj5

Co się dzieje z tym KLAPSEM? Cóż to za nagonka na ten tak wiele dający - moja opinia - KLAPS?  Osobiście byłem, jestem i będę za KLAPSEM a czasem i czymś więcej. Dlaczego? Chociażby dlatego o czym mówi historia dwu braci ze ŚLĄSKIEJ rodziny.

Wiadomo nie od dziś że ŚLĄZACY - ci prawdziwi - od zawsze szanowali porządek, prawo i nade wszystko rodzinną estymę do starszych. Otóż w pewnej takiej rodzinie była trójka dzieci, dziewczyna - najstarsza - i dwoje braci. I jak sporo wówczas rodzin mieszkali familijni- dziadkowie i rodzice. W takiej rodzinie nie sposób było uniknąć klapsa przez chłopców, szczególnie gdy starsza siostra była tak miła i wszystko rodzicom "meldowała". Największe problemy były z młodszym synem który zawsze chciał być lepszym od o 3 lata starszego brata. Gdy starszy służył w niedzielnej mszy młodszy - nie doszły ministrant - wolał z chłopakami iść nad Brynicę. Oczywiście siostra nie omieszkała "zameldować". I tak pewnej niedzieli wchodząc do domu - a starzyk ostrzegał - młodemu na twarzy wylądowała akurat kulana surowa kluska. Za co? Za to że miast na mszy był u kolegi. Innym razem gdy starszy brat po maturze poszedł na seminarium odmówił pójścia na uroczystość rozpoczęcia formacji w katowickiej katedrze otrzymał takiego "KLAPSA" od ojca że 2 tygodnie miał plaster pod okiem. Tyle że wtedy była świadomość że dzieci wychowują rodzice, nie państwo ani rzecznik praw jakichś. Dzięki dyscyplinie, dzięki KLAPSOM młodszy z braci wyrósł - jak siostra i brat - na ludzi. Ukończył krakowską AGH dziękując rodzicom za owe KLAPSY. A mając później swą rodzinę także nie żałował synowi tychże by dzisiaj móc cieszyć się postawą syna. I o ile mi wiadomo niezbyt przychylnym okiem patrzy na bezstresowe wychowywanie wnuków.

A teraz jeżeli państwo zabrania rodzicom karać w szczególnych przypadkach dzieci klapsem to niech bierze odpowiedzialność na siebie za ewentualne ich wykroczenia. Niech państwo odpowiada za używki typu alkohol czy dopalacze wśród młodych a nie obciąża tym rodziców. Niech państwo odpowiada za to gdy dzieci i młodzież dorosną by nie popełniły wykroczeń, występków a w najgorszym przypadku zbrodni. Bo żaden rodzic nie życzy dziecku źle - moje wyobrażenie - a KLAPS to tylko takie "poparzenie" złym postępkiem za młodu.

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo