Mors malis, vita bonis!
Jarosław Iwaszkiewicz, "Kościół w Skaryszewie", fragment: "- Ksiądz by chciał, aby wszyscy ludzie do kościoła chodzili. Nie każdy zły, co do kościoła nie chodzi. Nie każdy dobry, co przed ołtarzem klęczy".
5 obserwujących
87 notek
21k odsłon
126 odsłon

Coś ciekawego z Portugalii!

Wykop Skomentuj4

- Jestem teraz Portugalii, w małej miejscowości Santo Lorenzo, spędzam tu czas na krótkim wypoczynku. Mój pensjonat leży kilka kilometrów od morza. Codziennie mam do wyboru kilka gatunków świeżych ryb, różne sery, w tym dobrej jakości kozie, oliwki i owoce oraz wiele gatunków wina, a są one tańsze od wody mineralnej. Pogoda jak na tę porę roku jest słoneczna, ludzie życzliwi , a najbardziej to podobają mi się młode kobiety — ciągle uśmiechnięte i radosne. A te wszystkie rajskie obrazy przerwało mi bicie kościelnego dzwonu, u mnie w Sołtysowicach, bo obudziłem się i muszę iść do kościoła, dać na tacę, bo podatki to wczoraj zapłaciłem. Taki oto miałem sen dziś rano — powiedział sołtys Magiercki.

- Chłop, żywiciel narodu, nie jeździ na Maderę, on ciągle pracuje, tam jeżdżą tylko politycy — oszuści, kłamcy i ciemiężyciele ludu! - dodałem po wysłuchaniu sennych marzeń sołtysa. 

.

image

"Bociany", Józef Chełmoński, 1900 r., (ilustr. z domeny publicznej)
Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale