Mors malis, vita bonis!
Jarosław Iwaszkiewicz, "Kościół w Skaryszewie", fragment: "- Ksiądz by chciał, aby wszyscy ludzie do kościoła chodzili. Nie każdy zły, co do kościoła nie chodzi. Nie każdy dobry, co przed ołtarzem klęczy".
5 obserwujących
86 notek
21k odsłon
162 odsłony

Jeśli szatan nie istnieje, cieszą się materialiści! Ostre słowa sołtysa Magierckiego

Wykop Skomentuj18

- Jeśli szatan nie istnieje, to znaczy nie ma grzechu pierworodnego i żadnego grzechu, czyli zła, a skoro tak jest, to nie potrzebna była Męka Jezusa - takie słowa powiedział dzisiaj sołtys Magiercki po tym, jak przeczytał artykuł o wypowiedzi generała zakonu jezuitów, Arturo Sosy Abascala, który stwierdził, że szatan nie istnieje (link: https://www.salon24.pl/u/zbyszeks/979314,general-jezuitow-szatan-jest-rzeczywistoscia-symboliczna).

 Zdaniem tego duchownego szatan nie istnieje! W tym momencie podważył on fundament chrześcijaństwa, który opiera się na idei pokonania zła przez Zbawienny Akt Męki Jezusa Chrystus. W skutek tego staje się tenże Jezus  niepotrzebny, a wraz z nim nie trzeba już ludziom Boga - tak skończy się katolicyzm, czyli upadnie z powodu herezji i maksymalnego modernizmu.

- Pan Bóg musi być miłosierny i to bardzo , skoro takie monstrum teologiczne jeszcze toleruje - powiedział chłop z pochodzenia, a nie teolog, ale sołtys, Andrzej Magiercki.

.

A ta poniższa ilustracja jest po to, abyście nie zapomnieli, że Pan Nasz Jezus Miłosierny pokonał szatana przez swoją Zbawienną Mękę na Krzyżu!
(obrazek znalazła w internecie córka sołtysa Magierckiego, która w tym roku ukończyła studia z historii sztuki, ale nie w Polsce, lecz we Florencji - i tak bywa czasami teraz z dziećmi chłopów!)

image

Jezus Ukrzyżowany, Diego Velazquez, ok. 1631-1632.

.

Cała rodzina sołtysa Magierckeigo modli się teraz za generała zakonu jezuitów, Arturo Sosy Abascala, aby on przeczytał Katechizm Kościoła katolickiego!

Modlą się oni słowami Pana Naszego Jezusa Chrystusa:

 "Ojcze nasz, który jesteś w niebie,
niech się święci imię Twoje!
Niech przyjdzie królestwo Twoje;
niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie,
ale nas zachowaj od złego!" Mt 6, 9-13.

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo