Blog
Fossil
Fosil
7 obserwujących 258 notek 139314 odsłon
Fosil, 9 maja 2017 r.

Polska krytykowana na forum Rady Praw Człowieka ONZ

629 29 0 A A A

Stany Zjednoczone i inne kraje krytykowały Polskę w Radzie Praw Człowieka ONZ za nowe ustawy, które postrzega się jako ograniczające niezależność sądownictwa i mediów publicznych - pisze z Genewy Associated Press.

AP odnotowuje, że kilka państw zachodnich skrytykowało Polskę za restrykcyjne przepisy dotyczące aborcji, wzywając  kraj do przyznania kobietom prawa do bezpiecznej i legalnej aborcji. Jak pisze agencja, wskazano także na narastanie ksenofobicznej atmosfery, której rezultatem jest zwiększona liczba przestępstw przeciwko cudzoziemcom.

AP informuje, że przedstawiciela USA na sesji Rady Praw Człowieka ONZ Sheila Leonard oświadczyła, że Stany Zjednoczone są zaniepokojone rozwojem sytuacji w Polsce. Pozostajemy głęboko zatroskani o niezależność sądownictwa. Niepokoi nas też utrzymująca się dyskryminacja i incydenty, wymierzone w mniejszości w Polsce, łącznie z homofobicznymi, ksenofobicznymi i antysemickimi wypowiedziami i aktami - cytuje AP Sheilę Leonard.

AP odnotowuje, że przedstawiciele Polski wskazywali, iż zmiany wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość są zgodne z normami europejskimi. Agencja zwraca uwagę na przedstawiony przez wiceminister spraw zagranicznych Renatę Szczęch raport, w którym Polska wskazała m.in. na program "Rodzina 500 Plus".

AP pisze, że kilku delegatów oświadczyło, iż uznają zmniejszenie ubóstwa dzieci, ale "wezwało Warszawę do wykazania poprawy w innych dziedzinach".

AP informuje też, że delegat Turcji wyraził zaniepokojenie "antymuzułmańskim nastrojem w Polsce", a rosyjski delegat skrytykował niedawne przypadki wandalizmu wymierzonego w pomniki żołnierzy radzieckich, którzy zginęli podczas drugiej wojny światowej.Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-polska-krytykowana-na-forum-rady-praw-czlowieka-onz,nId,2391775

Opublikowano: 09.05.2017 22:11.
Autor: Fosil
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Rzeczywistość to jest coś, co nie znika, kiedy przestaje się w to wierzyć Philip K. Dick Wpisy wulgarne, niezweryfikowane plotki i ataki ad personam będą kasowane.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • No jak to? PAD czyta z kartki,szok i niedowierzanie,to niemożliwe.Zgromadzenie Ogólne...
  • Duda w ONZ o tym, że... Polska wspiera uchodźców, dba o środowisko, szanuje prawo, które...
  • Polecam na allegro...

Tematy w dziale Polityka