The Blue Light of Rigel
Prawda i Służba Innym
5 obserwujących
91 notek
16k odsłon
  630   0

Tarot - Polska, Ukraina, Rosja, USA

Na dzień dzisiejszy jeszcze raz podzielę się swoją interpretacją rozkładu Tarota. Losowałem po jednej karcie, aby te pokazały mi sytuację kraju na dany miesiąc; robiąc to dla Polski, Ukrainy, Rosji oraz USA.

POLSKA
Kwiecień: Giermek Mieczy.
Giermek mieczy, to bardzo pozytywna karta. Symbolizuje prawdę oraz przejrzenie przez zasłony iluzji. Symbolizuje również stawianie pierwszych kroków lub początkową fazę czegoś. Ewentualnie może też oznaczać pewne trudności z realizacją założonych planów, niemniej jednak nie zawiera idei ich porzucenia, a raczej konieczności ich ponownego przeanalizowania.

Zaciekawiła mnie ta karta. Interpretując ją w perspektywie takiej, że kwiecień ma być pewnym przełomowym momentem i to nie „byle jakim,” bo być może pewnego rodzaju resetem dla naszego systemu (przynajmniej mnie takie wieści dotarły), to to co ta karta symbolizuje wpasowałoby się do tego. Niemniej jednak przyznam, że myślałem o tym jako czymś raczej bardziej szokującym i dramatycznym, a karta jest bardziej entuzjastyczna.

Maj: Szóstka Kryształów.
Korzystam z tradycyjnej talii kart Tarota: „Rider.” Na ilustracjach jest pokazany człowiek o nieco wyższym statusie społecznym, który rozdaje pieniądze dwóm ubogim. Łącząc to z kartą z kwietnia - czy czeka nas kryzys ekonomiczny, który spowoduje to że będziemy sobie pomagać? Lub ktoś nam będzie musiał pomóc, rzucając nam coś jak ubogim? Szóstka kryształów, to też symbol równowagi i obfitości, znajdując przeciwieństwo tego, mielibyśmy ubóstwo i nierównowagę w społeczeństwie. Zależy na czym się skupimy...

Podsumowanie: Skłaniam się ku takiej interpretacji, że dwa najbliższe miesiące przyniosą jakiś przełom, który może być zachwianiem obecnego porządku, z jednej strony mogą przyjść korzystne zmiany w polityce i społeczeństwie, natomiast będziemy płacić za to nieporządkiem społecznym i zachwianiem równowagi ekonomicznej.

UKRAINA
Kwiecień: Piątka Kryształów.
Niestety jest to przykra karta. Symbolizuje cierpienie, biedę, chorobę i samotność. W kontekście Ukrainy możemy interpretować to tak, że Kwiecień będzie nadal miesiącem wojny. Nie życzę im tego, im szybciej dojdzie do pokoju tym lepiej, niemniej niestety nie wskazuje na to ta karta. Jedyne co w tej karcie jest pozytywne, a jest to coś co faktycznie może podnieść na duchu to to, że mimo wszystko jest to karta wskazująca na coś przejściowego.

Maj: Wisielec.
Dwie najważniejsze rzeczy jakie symbolizuje Wisielec to zmiana perspektywy i śmierć rozumianą jako ostateczną zmianę czegoś (niekoniecznie śmierć fizyczną). Bezpowrotną i stanowczą zmianę myślenia i przekonań. Zakończenie czegoś i spalenie za sobą mostów. Rozpoczęcie czegoś zupełnie nowego i zapomnienie i zakopanie tego starego.

Podsumowanie: Cóż w związku z tym co się dzieje na Ukrainie spodziewałbym się intensyfikacji konfliktu (kwiecień) i rozwiązaniem go (maj), które najprawdopodobniej będzie związane z poważną zmianą w świadomości narodowej tego kraju.

ROSJA
Kwiecień: Król Kryształów.
Nieodzownie nachodzi mnie wrażenie, że w tym momencie karta skupiła się nie tyle na Rosji, co na jego liderze. Król Kryształów przede wszystkim odnosi się do charakteru człowieka i brakuje trochę tej karcie uniwersalności. Oznacza kogoś kto jest ambitny, uzdolniony i wychodzi przed szereg. Jest praktyczny. Może wydawać się nieśmiały i introwertyczny, niemniej pod tą skorupą okazuje się wrażliwy i otwarty na ludzkie sprawy.

Związany jest z energią Ziemi oraz duchami przodków. Odnajduje się w pozycji autorytetu. Cóż mam wrażenie, że to odnosi się do Putina. Karta ta sugeruje, że z perspektywy Rosji jest to lider, którego ten kraj potrzebuje i który może dużo dla tego narodu zrobić (co nie jest jednoznaczne z tym, że jest to ktoś pozytywny dla reszty świata, np. w perspektywie interesów jego odpowiedników w innych krajach).

Negatywną stroną Króla Kryształów jest to, że ma on tendencje to bycia apodyktycznym, kusi go chęć posiadania wysokiej pozycji społecznej, a to z kolei liderowi Rosji zarzucają jego przeciwnicy.

Maj: Dziesiątka Kielichów.
Dziesiątka Kielichów symbolizuje rodzinę, połączenie z kosmosem, harmonię, spełnienie, pokój. Generalnie to bardzo pozytywna karta.

Podsumowanie: Zestawiając to z tym, co zostało wylosowane dla Ukrainy i biorąc pod uwagę to co się dzieje w tym zakątku świata, to karty ewidentnie sugerują, że maj będzie pewnym przełomem w konflikcie, z którego między innymi dzięki mądremu przywództwu lidera kraju Rosji. Rosja wyjdzie z tego wszystkiego na swoją korzyść.

Dziesiątka Kielichów wylosowana na maj, sugeruje m.in. pozytywne stosunki międzyludzkie, może to oznaczać, że społeczeństwo Rosyjskie z tej całej wojny, nawet jeśli biedniejsze, to wyjdzie z tego bardziej ze sobą zespolone i pogodzone, oni faktycznie mają do tego potencjał, tak sugeruje karta z maja.

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale