The Blue Light of Rigel
Prawda i Służba Innym
4 obserwujących
121 notek
21k odsłon
  54   0

Jak skutecznie zapanować nad sobą? - tak na co dzień

W tej notce napiszę parę słów o tym, jak zapanować nad sobą, tak w codziennych warunkach. Oczywiście możliwości jest bardzo dużo, jednak ja chciałbym wyłonić ten najbardziej optymalny sposób - przynajmniej z mojego punktu widzenia.

Najbardziej praktyczne moim zdaniem jest intensywne skupianie się na poziomie naszej normalnej świadomości, na czymś co odzwierciedla naszą wyższą jaźń. Przedstawie na przykładzie, to co mam na myśli.

Takim uniwersalnym i wyższym kompleksem świadomości dla wszystkich, którzy mogą przeczytać tę notkę będzie Boski Kosmiczny Umysł (Inteligentna Uniwersalna Świadomość/7 Gęstość). Tylko co teraz z tym zrobić? Wszystko, co jest, łączy się w jakiś sposób z naszym własnym umysłem. Dzięki wyobraźni można poczuć i z wizualizować sobie Boskość, następnie tę Boskość rozszerzyć o cały Kosmos i nadać temu wszystkiemu jeszcze iskrę inteligencji, która stoi za tym wszystkim i tak "uzyskać" Umysł. Oczywiście to czym dokładnie będzie np. taka "Boskość" zależy od naszego indywidualnego zaangażowania i kreatywności.

Następnym krokiem jest wchłonąć całym sobą to wszystko, co połączyliśmy w naszej mentalności z Boskim Kosmicznym Umysłem i wyrazić wolę tego, aby ten Boski Kosmiczny Umysł działał przez nas. Pamiętając, że tak naprawdę dzięki Świadomości przenikającej przez całe Stworzenie, ta Świadomość łączy wszystko to co się w niej zawiera, jest w tym i nasza własna świadomość.

Na poziomie nieświadomego umysłu nas samych mamy dostęp właśnie do tego głównego strumienia Świadomości i przez to do innych części nas samych. A więc łącząc się i pozwalając na to żeby Boski Kosmiczny Umysł działał przez nas tak naprawdę łączymy się z wyższą częścią nas samych, dla której stajemy się instrumentem.

Kolejnym krokiem do tego, aby właściwie spożytkować ten stan, gdy już tworzymy go w swoim umyśle ze wszystkim tym co on dla nas znaczy, tym co znaczy dla nas Boski Kosmiczny Umysł (BKU) może być odsyłanie "zapytań" do tego co mentalnie stanowi dla nas BKU, na przykład można zadać sobie wewnętrznie pytanie co BKU sądzie o tej osobie/sytuacji lub jakie dalsze wyboru sugeruje.

Istotą całej mentalnej pracy na rzecz ustabilizowania odpowiedniego nastawienia jest ciągłe pielęgnowanie tych wszystkich wizualizacji i odczuć itp., które charakteryzują Boski Kosmiczny Umysł i nasze połączenie z nim. "Ciągłe pielęgnowanie" oznacza wracanie do odpowiednich wizualizacji i odczuć podczas dnia, tak aby to one gościły w naszym umyśle, wypychając przy tym i zastępując to co nie jest synchroniczne z BKU, czyli myśli, które nam nie odpowiadają, negatywne stany emocjonalne i tym podobne rzeczy, które jawnie sprzeczają się z tym, co w swej istocie prezentuje sobą Wyższa Jaźń Boskiego Kosmicznego Umysłu. Oprócz tego, jako "pielęgnowanie" można też uznać kierowanie "zapytań" do BKU by odnaleźć inspiracje do właściwego postępowania lub znaleźć tam sugestię co do tego, w jaki sposób nastawić się względem różnych ludzi i sytuacji.

Mówiąc krótko, uważam, że we właściwym sposobie dążenia do panowania nad sobą nie chodzi tyle o wymuszaniu na sobie różnych rzeczy i "spinaniu się jak sprężyna" (choć nie wykluczam, że w niektórych sytuacjach i spinka może być efektywna) lecz zdecydowanie bardziej chodzi tu o USTANOWIENIE ODPOWIEDNIEGO PSYCHICZNEGO POŁĄCZENIA Z WYŻSZĄ CZĘŚCIĄ NAS SAMYCH, gdzie najbardziej nada się do tego konsekwentna i regularna praca na poziomie świadomego umysłu prowadząca do szlifowania właściwego nastawienia mentalnego dającego odpowiednie ustosunkowanie się na wszystko to co się wokół nas dzieje.

Oczywiście dopuszczalne jest utrzymywanie innego "punktu zaczepienia" jak Boski Kosmiczny Umysł, ktoś może skupiać się na swoim Wyższym Ja dla którego stworzy jakiś mentalny obraz z wizualizacjami i odczuciami w swoim umyśle, ktoś inny będzie kontemplował po prostu Służbę Innym lub Miłość, ktoś jeszcze będzie przyswajał materiał z channelingu z Ra albo Cassiopaeans i następnie stworzy sobie mentalny obraz i poczucie tego, co w jego wnętrzu stanowi dla niego 6 Gęstość Służby Innym.

Tak samo jeśli chodzi chociażby o nadawanie znaczeniu poszczególnym słowom, to też kwestia indywidualna, dla kogoś "Kosmiczny" może być wszystko to co jest w stanie wokół siebie zobaczyć i z czym jest w stanie wyobrazić sobie połączenie, ktoś inny z wizualizuje sobie galaktykę pełną gwiazd i planet, z sobą żyjącym na jednej z tych planet itd. Ważne jest to żeby cała nasza mentalna praca była podejmowana w taki sposób, aby dawała praktyczne dla nas rezultaty, dla nas jako jednostki.

Jeśli napotykamy jakieś problemy z ustanowieniem odpowiedniego psychicznego połączenia, które pozwoli nam zapanować nad sobą i pokierować w korzystnym dla nas kierunku, dobrym sposobem jest wsparcie się medytacją. Dla mnie czymś takim jest medytowanie bioenergetyczne, którego przykład znajdziecie na końcu tej notki, ustawiłem video tak żeby otworzyło się dokładnie w tym momencie, które odpowiada początkowi tej części programu medytacyjnego, którą mam na myśli.

Szczególnie przydatną cechą medytowania bioenergetycznego jest to, że działa ono jak katalizator, lub też jak by można było powiedzieć wzmocnienie. Dzięki czemu wizualizowany motyw na przykład czy to połączenia z Boskim Kosmicznym Umysłem czy też z Wyższym Ja dostaje dodatkowego impetu przez co łatwiej jest wskoczyć na wybrany przez siebie poziom mentalnego nastawienia i wyzbyć się tego, co stanowi blokadę dla tego procesu.

Edytowane: Właśnie widzę, że video nie zaczyna się w tym momencie, na który chciałem zwrócić szczególną uwagę mimo podania w linku czasu, od którego ma zacząć się odtwarzanie, więc go zdjąłem i podaję link od momentu, w którym zaczyna się ta część programu, którą miałem na myśli: https://www.youtube.com/watch?v=ytj4O_Q7Xbg&t=5441s

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale