15 obserwujących
163 notki
119k odsłon
  217   0

Niemieccy nacjonaliści chcą polsko-niemieckich igrzysk olimpijskich w 2036 roku

Partia Alternatywa dla Niemiec, mimo iż z pozoru może ona wyglądać na partię skrajnie prawicową, w istocie rzeczy przypomina ona tradycyjną, konserwatywną amerykańską oraz żydowską agenturę w Europie. To moje założenie nie odbiega z resztą od faktów.

AFD jest programowo partią pronatowską, proamerykańską oraz mocno proizraelską. Wsparli oni m.in. decyzję o uznaniu Jerozolimy za stolicę państwa żydowskiego. Nie powinno więc dziwić, że osoby związane z amerykańskimi elitami wojskowymi na obszar Bliskiego Wschodu, jak Georg Pazderski, są jej członkami. A osoby takie jak Rafi Eitan, legenda Mossadu – izraelskich służb specjalnych – udzieliły jej werbalnego wsparcia.

Dziwić jedynie może zwrot w polityce względem Europy Środkowej i Wschodniej, którego wojskowe elity USA zdają się dokonywać. Zachowując antyrosyjską propagandę dla uzasadnienia swojej wojskowej kontroli nad Polską, starają się, jak się wydaję, oddać jak najwięcej wpływów nad Wisłą Niemcom po to, aby odciążyć swój aparat wojskowo-wywiadowczy i skoncentrować go na Azji Wschodniej.

Taka polityka wydaje się być nie po myśli Izraela, a więc kraju w interesie którego Stany Zjednoczone przeprowadzały wiele interwencji zbrojnych oraz wspomagały wiele rewolucji i prób zamachów stanu na obszarze CENTCOM-u, dla którego pracował Pazderski.

Zjednoczenie Europy pod egida Niemiec i zakopanie toporów wojennych pomiędzy podzieloną przez Trumpa i neokonserwatystów z jego administracji Europą zachodnią a wschodnią, oznaczałoby ni mniej ni więcej utratę przez Izrael ważnych sojuszników w Europie Środkowej. A jeśli nie utratę to co najmniej podporządkowania ich polityki zagranicznej, polityce całej Unii, która w żadnym wypadku nie wsparła by, podobnie jak w 2003 roku, wojennej napaści na kraje wrogie Izraelowi, a już tym bardziej na kraj pokroju Iranu.

Mimo iż nowy premier Izraela stara się naprawić stosunki z Europą zachodnią, widząc że na Bidena i amerykańskich Demokratów nie ma co liczyć, i postuluje o wspólnotę europejsko-izraelską na bazie tzw. „demokratycznych wartości”, trudno, aby europejskie elity, wywodzące się w dużej mierze z Nowej Lewicy, wrogiej izraelskiemu militaryzmowi, nagle dokonały zwrotu, porzuciły kwestię palestyńską i narażając swoje kraje na destabilizacje przez ludność muzułmańską, wsparły ewentualny atak na Iran. Byłoby to co najmniej głupotą z ich strony.

Tak więc polityka realizowana przez potencjalną agenturę Stanów Zjednoczonych w Niemczech a przynamniej ich militarnego skrzydła, wydaje się być w dłuższej perspektywie zagrożeniem dla Izraela. A próby poprawy stosunków polsko-niemieckich, które amerykańscy neokonserwatyści tradycyjnie niszczyli w celu oderwania Polski od niemieckiej racji stanu i realizowania rękami Polaków interesu amerykańskiej armii oraz Izraela, może oznaczać sprzężenie Polski z siłami stabilizującymi Bliski Wschód a nie go destabilizującymi.

Realizacja projektu polsko-niemieckiej olimpiady pośród niemal samych zagrożeń, ma w tym wypadku ten jeden plus, plus który jednak nijak nie przysłoni tego, że zacieśnianie relacji polsko-niemieckich w trakcie istnienia UE oznacza nic innego jak kontynuację rozkładu polskiej państwowości na rzecz ponadnarodowej Unii Europejskiej. A każdy kto będzie tak owe działania wspierał, może być spokojnie określany zarówno jako osoba działającą wbrew interesowi narodowemu jak i wbrew interesowi polskiego państwa.
Na podstawie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bernd_Freytag_von_Loringhoven

https://sport.wprost.pl/euro-2012/316816/rosjanie-ucza-sie-od-polakow-jak-organizowac-mistrzostwa.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Alternative_for_Germany

https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Central_Command

https://www.dw.com/pl/wizja-berlińskiej-afd-olimpiada-w-2036-z-polską/a-59187209

https://pl.wikipedia.org/wiki/Georg_Pazderski

https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2018/02/03/ex-israeli-spymaster-who-helped-capture-adolf-eichmann-releases-video-in-support-of-german-far-right-party/

https://www.timesofisrael.com/german-far-right-mp-pushes-recognition-of-jerusalem-as-israels-capital/

https://youtu.be/uzd9ZrtSWIo

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale