16 obserwujących
221 notek
79k odsłon
42 odsłony

Irene Zisblatt - Steven Spielberg - "Ostatnie Dni" Holomitu.

Wykop Skomentuj

Przez 50 lat nie powiedziałam ani słowa. Nie chciałam, aby moje dzieci żyły z moim bólem"

      -=Irene Zisblatt

Tak mówi niesławna mistyfikatorka „defekująca diamenty” z nagrodzonego Oscarem filmu dokumentalnego o Holomicie "Last Days"* (Ostatnie Dni) znanego propagandysty Stevena Spielberga. Twierdzi ona, że zachowała diamenty, które dała jej matka, połykając je codziennie, a następnie wypróżniając. Zgodnie z jej chorą wyobraźnią, gołymi rękami musiała grzebać w kale na podłodze toalety, aby znaleźć diamenty, a następnie połykała je ponownie bez ich umycia, aby powtórzyć proces następnego dnia i tak przez 15 miesięcy. Biorąc pod uwagę system trawienny musiała to robić...450 razy. Ale to nie wszystko. Mówi, że była "ulubienicą' dr Megele, który operował ją bez środków znieczulających. Strach pomyśleć co robił Mengele z tym więźniami, którzy nie byli jego ulubieńcami. Mengele miał wstrzykiwać "chemikalia" do jej oczu chcąc zmienić ich kolor i zmuszał ją do przebywania w zimnym pomieszczeniu przez całe dnie. Wstrzykiwał jej wirusy (!) pod paznokcie i przeprowadzał chirurgiczne eksperymenty, aby znaleźć sposób na usunięcie numerów wytatuowanych na jej ramieniu. W filmie Spielberga twierdzi również, że uciekła z wnętrza komory gazowej, oraz że jej skóra miała zamienić się w abażur lampy.

Jej książka "The Fifth Diamond  – 2008", co ciekawe, jest już niedostępna na Amazonie. Co jest powodem? Czyżby nakład naprawdę się wyczerpał?
https://www.amazon.com/Fifth-Diamond-Irene-Weisberg-Zisblatt/dp/B00142DIJS

Moim zdaniem powód jest prozaiczny, książka za sprawą internetu zaczęła się cieszyć...zbyt dużą popularnością. Irenka  stała się pośmiewiskiem internetu, a tzw. badania opinii pokazały, że jest kupowana nie z tych powodów, dla których została napisana.

Żydzi starają się likwidować linki, a nawet zlikwidowali stronę www, która przez wiele lat dokumentowała tę historię. Została zastąpiona czymś takim:

https://www.hugedomains.com/domain_profile.cfm?d=thefifthdiamond&e=com
 
Z jednej strony wydaje się, że presja społeczności internetowej powoduje, że żydzi wycofują się z tych chorych narracji i obniżają też stale liczby pomordowanych, a z drugiej strony wynajmują profesjonalnych pijarowców, którzy mają za zadanie..."negować" prawdziwych negacjonistów. Jednym z takich jest Joachim Neander, który o sobie pisze tak:
"Urodziłem się w 1938 r. w Sopocie, ongiś Freie Stadt Danzig. Po wojnie mieszkałem przeważnie w Niemczech, ale też pewien czas we Włoszech, Francji i USA. W 1999 r. przeprowadziłem się do Krakowa. Z wykształcenia jestem matematykiem, fizykiem, pedagogiem i znawcą Starego Testamentu, a w 1997 r. obroniłem doktorat z historii i tą dziedziną zajmuję się jako free-lancer, wyspecjalizowany w Holocauście; publikuję teksty naukowe w Niemczech, Belgii, Polsce, Czechach, Anglii, Izraelu, USA, na Ukrainie oraz na forum .
Moje hobby to języki obce. Pisuję opowiadania w języku portugalskim ( jestem członkiem grupy "Escritores Prudentinos" w Brazylii) oraz utwory prozatorskie i poezję w języku polskim. Mój literacki debiut to "Nocne widma", tomik wydany w Krakowie, w 2010 r."

https://zlp-krakow.pl/strona-archiwalna/a_neander_j.php

Dr Joachim Neander, "niezależny" badacz z Krakowa, badał narrację Ireny Weisberg Zisblatt*, która "ocalała z Holokaustu", i stwierdził, że jest „niezgodna z historycznie ustalonymi faktami”, jest „przesadzona”, „nieprawdopodobna” i ogólnie nieprawdziwa. Neander przyczynił się do wielu publikacji w Polsce, Niemczech, Izraelu i USA. W latach 2001- 02 był stypendystą żydowskiej Fundacji Charlesa H. Revsona* (kosmetyki Revlon) i badał archiwa w Muzeum Holokaustu w Stanach Zjednoczonych.

Jest prawdopodobne, że powodem dla którego został przydzielony do tego zadania przez  znanych obrońców Holokaustu (np. Kenneth Waltzer, Przewodniczący Departamentu Studiów Żydowskich na Uniwersytecie Michigan, który dostarczył mu dokumenty Seigelsteina) była pijarowska próba złagodzenia wizerunku Irenki. Gdziekolwiek mógł, starał się znaleźć pozytywy na temat „Pani Zisblatt ” i jej narracji. Dotyczą one głównie ducha wybaczania i sympatycznego stosunku do „starszej pani”, która tyle wycierpiała w życiu. Typowe żydowskie działania pijarowskie.

 

http://holocaustcontroversies.blogspot.com/2010/01/irene-zisblatt-diamond-girl-fact-or.html#more
 
https://archive.org/details/TheLastDaysOfTheBigLie_786
https://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Revson


 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale