13 obserwujących
142 notki
61k odsłon
625 odsłon

Uwaga! 20 i 21 żydowskie święto Purim

Wykop Skomentuj1

Bądź czujny, obserwuj nadchodzące nowe żydowskie "operacje specjalne".


Haman, Mordechaj i Estera to byty wyimaginowane.

Zachodni przywódcy polityczni w naszym stuleciu, często są przez żydów pochlebnie porównywani do dobrego króla perskiego Cyrusa, wyzwoliciela Judejczyków. Jednak prawdopodobnie nie czytują oni z uwagą żydowskiego „Prawa” ani nie zauważają tego, co potem spotkało Persów.


Logicznie rzecz biorąc Persowie z kolei musieli cierpieć z powodu obecności wśród nich Judejczyków. To właśnie na potrzeby tej alegorycznej anegdoty powstał symboliczny pogański „prześladowca” Haman, który doradzał perskiemu królowi Achaszweroszowi:


    Jest pewien lud rozproszony za granicą i rozproszony wśród ludów we wszystkich prowincjach królestwa twego, a ich prawa różnią się od praw każdego ludu; ani nie zachowują królewskiego prawa; dlatego warto, żeby król przestał ich tolerować ”(Esther 3).


Jak dotąd słowa Hamana nie różnią się zbytnio od opinii, którą każdy mąż stanu na przestrzeni wieków aż do naszych czasów, podawał w odniesieniu do „odciętych” i ich wyjątkowego "Prawa". Ale według Estery Haman dodaje:


   "Jeśli tak podoba się królowi, niech będzie napisane, że mogą zostać zniszczeni „,


a król Achaszwerosz wydaje rozkaz. (Haman musi tak mówić, a król Achaszwerosz tak postąpić, aby powstała zemsta żydowska.) Listy wysyłane są do wszystkich gubernatorów prowincji, aby wszyscy Żydzi zostali zabici w jeden dzień, „ trzynastego dnia dwunastego miesiąca ”.


Późniejsi uczeni w Piśmie, którzy skomponowali Księgę Estery, najwyraźniej chcieli wprowadzić temat potężnego potomka żydowskiego na dworze obcego króla i wymyślili postać Estery, Żydówki, ulubionej konkubiny króla perskiego, która została wychowana i szkolona jako jego konkubina. Za wstawiennictwem Estery król anuluje rozkaz i wiesza Hamana i jego dziesięciu synów na szubienicy, którą Haman zbudował dla żyda Mordechaja (kuzyna i opiekuna Estery).


Król daje również Mordechajowi carte blanche, gdzie on poucza namiestników „stu dwudziestu siedmiu prowincji” od Indii do Etiopii, aby żydzi w każdym mieście „zgromadzili się i stanęli w obronie swojego życia, i aby zniszczyli, zabili i sprawili, by zginęła cała masa ludzi… zarówno dzieci, jak i kobiet… ”


Ten dekret został opublikowany: „Żydzi mieli radość i zadowolenie, ucztę i dobry dzień” i pewien (szczegół godny zainteresowania) „wielu ludzi na ziemi stało się Żydami; bo strach przed Żydami spadł na nich ”.
Następnie, w wyznaczonym dniu, Żydzi „uderzyli wszystkich nieprzyjaciół uderzeniem miecza, rzezią i zniszczeniem, i zrobili to, co chcieli, tym, którzy ich nienawidzili, zabijając swoich wrogów „ siedemdziesiąt i pięć tysięcy ”. Następnie Mordechaj zarządził, aby czternasty i piętnasty dzień miesiąca Adar w przyszłości były obchodzone jako „dni ucztowania i radości”, i tak jest od tamtego czasu.


Najwyraźniej Haman, Mordechaj i Estera to postacie wymyślone. Nie istnieje historycznie żaden „król Achaszwerosz”, tylko jedna encyklopedia (być może z pragnienia tchnięcia życia w te przypowieści) mówi, że Achaszwerosz „został zidentyfikowany z Kserksesem”, który w tym przypadku był ojcem króla Artakserksesa, który z kolei wysłał żołnierzy z Nehemiaszem do Jerozolimy, aby egzekwowali rasowe „Nowe Przymierze”. Czy Artakserkses tak by działał wiedząc i będąc świadkiem w swoim kraju masakry 75 000 perskich poddanych zgładzonych przez Żydów !


Nie ma żadnej historycznej podstawy tej historii i posiada ona wszystkie cechy szowinistycznej propagandy.


Na podstawie Douglad Reed "The Controversy of Zion"
 Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale