P O R Ą B K A-macha się topore
Coś mija, coś przychodzi: stan po POTOPIE
0 obserwujących
85 notek
2440 odsłon
  30   0

Węgiel - dekarbonizacja według Prezesa

co2, węgiel, groszek, zielone, zrównoważona produkcja

Wczoraj, podjechałem do składu, gdzie już kilka lat kupowałem węgiel. Szło mi 2,5t~ groszku marnego. Syyberyjski. Drewnem dogrzewałem, bo mam. Waga zdemontowana, węgla nie będzie. Za to stoi sznur cystern na LPG.


Wczoraj wieczorem, pierwszy raz śmierdziało okrutnie, było zadymione. NIc dziwnego. Skoro zamiast kocioł tzw 5 klasy, już teraz KAŻDY, pali jak kopciuchem. Jeszcze nie palę oponami, ale kto wie. Drewno nie jest specjalnie kaloryczne. Czym innym palę nie napiszę, bo zaraz zbraknie. Zresztą to towar, który się nie będzie nadawał do pieców miałowych.

PiS, postanowił zdekarbonizować kotły w domach. Początkowo było te 3 tysie, jako rekompensata. Ale postanowiono (we władzy-rząd), że zostanie to ukryte w podwyżkach i inflacji.

GAZ -Akcje, jakie wcześniej przeprowadzano w celu modernizacji grzania, spaliły na panewce. Gaz: drogi, ale kiedy węgiel po 2900 i po 4 k zł/t, to już będzie taniej. Jest malutki haczyk: gaz ziemny (i Lpg), to także C (+H), więc będzie następny do likwidacji. A UE nie odpuści raczej.

Prąd-cena porażać będzie, bo to było jeszcze drożej niż gaz, a tak ze 4 x tyle co węgiel kamienny. Zresztą Prąd jest z węgla, więc co to za dekarbonizacja. Coś jak auto elektryczne: puszcza dym koło elektrowni, dobre i tyle. Ale zobaczymy te elektryki przy - 20 st C. Bywają u nas takie mrozy i to nie w ramach wyjątku. Zastosowanie pompy cieplnej (odwrócona lodówka), nieco polepsza, bo to (ponoć) 1/4 prądu, co grzanie podczerwienią (grzejniki oporowe itp, także żarówki wolframowe). Jakoś się nie upowszechnia z powodu zbyt wysokiej techniki i jakoś po sąsiedzku NIKT nie chwali tego. Widać niewiele to warte. A! W tandemie z fotowoltaiką, to będzie TANIOCHA. Tylko Słoneczko nasze, nie chce w lutym grzać, a już w nocy (kiedy jest najzimniej) to już wcale.

Zresztą może i dobrze, bo byśmy się jawnie prosili o kolaps energetyczny.Także te 3, 2, 1ooozł, to taka łapówka, byś paliwa kupił (pół litra) i sobie nerwy podleczył, a nie rozwiązał ZAGADKĘ, Carbo-zagadkę= gdzie znika węgiel z Bogdanki i innych, nominalnie polskich kopalń, dla Polaków?

Ale dlaczego Premier, Prezes KŁAMIĄ. Sprawa dość dziwna. Oni nie łamią sobie głowy opałem. Prezes opalany z Pecu, Premier nie ma czasu na takie przyziemne bzdury, musi wieźć ... węgiel na Ukrainę. Z tą Ukrainą, Motełusz, pojechał do ZbawcyNarodu, załatwić blokadę prywatnego importu węgla z Ukrainy. Zachowuje się jak on, choć Zbawca Ponurszy i głos ma bardziejszy. Nagrodę dostał z Izraela! Najwpływowszy Żyd na Świecie. Zaraz za nim, premier Francji ... i Blinken - chyba czegoś nie doczytałem, albo pokręciłem. Za co ta nagroda? Pomyśl. Pszenica dojechała do najbiedniejszego państwa afrykańskiego (ono w Azji się znajduje geograficznie, ale to prawda mniej obiektywna). Ale ważniejsze, to odwrócenie trendu waluty Izraelskiej na Usa. $ to prywatna waluta, do rozliczeń i ostatnio bardzo mu się poprawiło. Nie inaczej z powodu wojny na Ukrainie (chyba). Innej wojny nie widać, więc chyba ta. A co traci? Które pieniążki warte, a które nie warte...

Rządy PiS, dotknęły mnie osobiście. Od ponad dekady, nie mam opału (prócz drewna, które szykowałem w sierpniu, a więc dobre będzie dopiero na zimę 23). Zresztą ciągle zwożę drewno, bo to się zawsze przyda. Obejście mam pod groszek do kotła 5 klasy, ale będę palił jak PiS sobie zażyczył. Sam jestem ciekawy tej zmiany i te mapki, może z braku węgla będą same ZIELONE kropki. Kto wie. JA Pisowi tego życzę. Aczkolwiek moi przodkowie nauczyli mnie, by nie liczyć na władzę, a wprost przeciwnie.

Jeszcze dopiszę, że zapisałem się na wizytę u Posła. Warto rozmawiać. MOże Posły nie mają czasu oglądać, widzieć i rozumieć rzeczywistości. Nauka historyczna jest taka, że Napoleon przegrał, Hitler przegrał, może Zełenski z Matełuszem i Anrzejm, Prezesem, wygrajoo. Jak coś, to można pięćsetkami palić, by było cieplej. Ja Ruska Onuca wam to napisałem. Putin, Rosja przetrwa. Co zrobią miliony emerytów, którzy nie mają węgla na zimę. Czy szpitale "zdadzą egzamin". Jak coś, to się zaprowadzi znów cowidiozę, kordon sanitarny.  Co prawda ćwiczenie tej ściemy (dywersji w istocie przeciwko Polakom), już nie zadziała, po 2 latach ćwiczenia. Ale może. Ciekawe czasy.*wszystkie błędy w tekście są. Nazwy własne i imiona mają związku z rzeczywistością.


jakie

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale