Sowi Jar
Sam nie dam sobie "bana".
3 obserwujących
171 notek
34k odsłony
  253   0

Będzie się działo.

   W żadnym z komentarzy do przejęcia władzy przez Talibów w Afganistanie nie znalazłem tego, co wydaje się najbardziej istotne. Obecna sytuacja to nie tragedia ludności cywilnej w Afganistanie - oni się odnajdą i pogodzą z nową sytuacją, jak większość Polaków pogodziła się z sowiecką okupacją po 1944 roku. Żołnierzy niezłomnych, walczących o demokrację i wolność osobistą na pewno w Afganistanie nie będzie. Taka natura większości - żyć w upodleniu, byle żyć.

   Zupełnie inna powstała konstytucja rzeczywistości, z którą od tej pory będziemy się ścierać. Póki trwała okupacja Afganistanu prowadzona przy współdziałaniu części obywateli tego kraju, kraje arabskie po cichu wspierające Talibów i inne organizacje islamskie - w czym przodowała Arabia Saudyjska, "najwierniejszy" sojusznik USA na Bliskim Wschodzie - a także te organizacje, koncentrowały swą aktywność na terenie Afganistanu (w Syrii i Iraku poszło kiepsko, bo sprowadzono to głównie do konfliktu szyicko-sunnickiego). Teraz uzyskały autonomiczny teren o określonej państwowości, gdzie mogą bez przeszkód działać i eksportować terroryzm na cały świat. Podobnie było z bolszewizmem (komunizmem) - był mało niebezpieczny dopóki nie uzyskał oparcia w państwowości.

    USA może być niespokojne o swe placówki dyplomatyczne i zagraniczne bazy wojskowe - na terenie USA jeśli odejdą od BLM i zaczną dokładnie kontrolować środowiska islamskie i islamofilne, to mogą się ustrzec większych aktów terroru. Gorzej ma się sytuacja z Europą Zachodnią, która jest przesycona elementem islamskim pozostającym poza jakąkolwiek kontrolą. Teraz to naprawdę odczują skutki Merkelowego "Herzlich Wilkommen".

   Mam nadzieję, że ci, co głosili gotowość przyjęcia do Polski "każdej ilości" różnego stopnia zaciemnienia skóry nachodźców nie dojdą do władzy nim nie spotkają się z rozumem i interesem państwa.

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale