Bóg - Honor - Ojczyzna
Wnuk oficera II RP, bohatera narodowego żołnierza AK
25 obserwujących
1048 notek
3123k odsłony
1137 odsłon

Prezydent - patriota. Czy przedłuży swoją kadencję na kolejne lata ?

PredydentRP/ domena publiczna
PredydentRP/ domena publiczna
Wykop Skomentuj4

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja 2020 roku. Taką decyzję podjęła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Ogłosiła ją w środę w południe. Ewentualna druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 24 maja.

Informację o starcie w wyborach prezydenckich Andrzej Duda przekazał w Lubartowie, na spotkaniu mieszkańcami województwa lubelskiego.

Mówił tam m.in. o etymologii nazwy miejscowości. Kiedy jego wystąpienie podsumowano oklaskami, z tłumu padło pytanie o start w wyborach. Wtedy Duda przyznał: "Tak, oczywiście będę kandydował". Zgromadzeni na tę deklarację odpowiedzili oklaskami.
6 sierpnia 2015 roku Andrzej Duda został zaprzysiężony na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W 2020 roku Prezydent Andrzej Duda będzie miał możliwość przedłużenia swojej prezydentury o kolejne 5 lat, a wszystkie sondaże wskazują na to, że tak się stanie. Właściwie już teraz możemy się cieszyć, że Andrzej Duda będzie pełnił obowiązku Prezydenta RP .

Moja rodzina wraz ze mną będzie głosowała na Pana Andrzeja Dudę.

W powojennej Polsce zdarzyło się to po raz pierwszy i trzeba o tym mówić, trzeba ten fakt pokazywać. W powojennej Polsce jako jedyny Prezydent RP Andrzej Duda - głowa Polskiego Państwa, reprezentant nas wszystkich oddał na kolanach cześć Żołnierzom Wyklętym.


Stało się to o czym ci bohaterowie narodowi, bici, mordowani i poniżani przez ponad półwiecze przez komunistyczne władze wierzyli i marzyli. Stało się to iż ich ukochana Polska oddała im cześć i przywróciła godność ale nie ich godność, bo oni ją mieli , jak powtarzał Prezydent Andrzej Duda. Przywrócono wreszcie godność Polsce ! Przywrócono tę godność dzięki patriotom i ich niestrudzonej walce o Polskę.

"Odnalezienie szczątków pułkownika Zygmunta Szendzielarza, pamięć o Żołnierzach Niezłomnych i państwowe uroczystości pogrzebowe „Łupaszki” to przywracanie godności Polsce" - mówił w niedzielę podczas uroczystości w kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach prezydent Andrzej Duda.

 "Panie pułkowniku, spoczywaj w pokoju, wreszcie w rodzinnym grobie niech się Polska przyśni Tobie… piękna"

Na temat Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego  powiedział miedzy innymi cytuję :

"Powstanie być może nie osiągnęło zwycięstwa militarnego, ale wpisało się w wielką polską historię. I na pewno także dzięki bohaterstwu powstańców warszawskich możliwe było odzyskanie pełnej suwerenności pod koniec XX w., na przełomie lat 80. i 90. "

Chwała bohaterom 

Szacunek Prezydentowi RP - wielkiemu patriocie.


.


Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale