23 obserwujących
217 notek
130k odsłon
78 odsłon

Jaką wiarygodność mają testy na raka piersi?

Wykop Skomentuj3


Jaką wypowiedź ma badanie mammograficzne na raka piersi ?

Według danych statystycznych badanie te jest wprawdzie preferowaną profilaktyczną metodą ustalenia czy kobieta ma raka piersi, jednak taka wypowiedź tego badania jest bardzo niedokładna. Z danych statystycznych wynika, że u badanych kobiet, u których znaleziono podejrzenie raka piersi, faktyczne tylko 15-16% kobiet ma tego raka w rzeczywiści. Aby nie operować niepotrzebnie piersi, kobiety te są poddane następnym różnym badaniom, przy pomocy których ustalany jest stan faktyczny piersi kobiety.

Po kilku takich badaniach można dopiero stwierdzić czy kobieta dotknięta tą chorobą powinna być operowana.

Jak jest z badaniem PCR testami na Covid-19 ?

Testy te nie dosyć, że są niedokładne o bardzo dużej liczbie fałszywie pozytywnych wyników, to wynik pozytywny PCR testów przeważnie nie jest zabezpieczony powtórnymi badaniami. Oznacza to, że wystarczy jeden pozytywny test, który może być fałszywie pozytywny, nie jest taki test korygowany w taki sposób, aby wykluczyć ewentualną pomyłkę. A już takiemu pacjentowi daje się zakaz wykonywania zawodu i wysyła się go na przymusową kwarantannę.

W sumie wiarygodność testów na raka piersi jest nieporównanie większa, ponieważ nie jest pozbawiona naukowego podejścia do medycznego problemu.

Podczas gdy testy na Covid-19 są nie tylko groteskowe, ale obrażają również logikę, zdrowy rozsądek i przypominają średniowieczne podejście do faktów .


Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości