11 obserwujących
761 notek
132k odsłony
  97   0

Gomułka i Dziady wracają

"Odradzam organizację wyjść szkolnych na spektakl 'Dziady' w Teatrze J. Słowackiego. W mojej ocenie haniebne jest używanie dzieła wieszcza A. Mickiewicza dla celów politycznej walki współczesnej opozycji antyrządowej z polską racją stanu" - napisała na Twitterze Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty na Twitterze.


Wskazana (...) interpretacja 'Dziadów' Adama Mickiewicza jest swobodną emanacją poglądów środowiska, które pragnie kształtować spojrzenie społeczne na współczesną Polskę nie z troską, miłością należną Ojczyźnie, lecz z nienawiścią do jej rodowodu historycznego, do tożsamości narodu ugruntowanego na fundamencie tradycji cywilizacji łacińskiej. Ten spektakl zawiera i promuje treści, które pozostają w jawnej sprzeczności z celami wychowania młodych Polaków określonych w preambule Prawa Oświatowego" - napisano w dokumencie, pod którym podpisana jest Barbara Nowak.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/malopolskie/news-barbara-nowak-odradzam-szkolom-wyjsc-na-dziady-to-antyrzadow,nId,5663277#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chromeLubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale