8 obserwujących
472 notki
99k odsłon
103 odsłony

Wystarczy nie kraść

Wykop Skomentuj1

Firma White House Writers Group miała poprawić wizerunek Polski w USA. Płaci za to Polska Fundacja Narodowa, finansowana przez największe spółki państwowe. Kontrakt został zawarty niemal dwa lata temu, ale PFN utajnia jego ustalenia i rozliczenia z Amerykanami. 

Firma WHWG początkowo otrzymywała 45 tys. dol. miesięcznie, a dziś inkasuje dwa razy tyle. Do tego PFN pokrywa zwrot kosztów firmy, które są bardzo wysokie i sięgają milionów dolarów. WHWG zarządza m.in. profilami o Polsce na Instagramie i YouTube. Pierwszy obserwuje 51 osób, drugi ma 13 subskrypcji. To ich widownia na całym świecie, nie tylko w USA. W rozliczeniu z PFN firma z Waszyngtonu przypisuje też sobie m.in. organizację spotkań z amerykańskimi oficjelami, których wcale nie organizowała.


 Mieszkałem w Los Angeles przez pięć lat. Mam tam dużo znajomych ze świata kultury. Gdy pojawił się klip PFN z Melem Gibsonem w roli głównej, kilku z nich napisało do mnie: co ty robisz?! Myśleli, że jestem z tym projektem jakoś związany. Czy Polska na pewno chce, pytali, żeby „promował” ją alkoholik, antysemita i damski bokser? To skandal i kompletne amatorstwo. Ignoranci. Zatrudnili Gibsona, bo akurat był na przecenie. To się nie mieści w głowie
Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale