Gołębiewski DC
To wszystko jest do ... i do tego urokliwie zabawne...
5 obserwujących
40 notek
66k odsłon
  189   0

Feromony Trzaskowskiego- recepta na zwycięstwo

To co napiszę nie jest politycznie poprawne, ale trafne socjotechnicznie. Możecie się oburzać. Proszę jednak o racjonalne uwagi, a nie ideologiczną i emocjonalną rąbankę.

PO na początku popełniła błąd wystawiając Kidawę Błońską na kandydatkę na prezydenta. Nie chodzi tu wcale o jej przymioty intelektualne, zdolności przywódcze (lub ich brak) itp. Są one drugorzędne wobec ogółu elektoratu podzielonego na frakcje zwolenników tych, czy tamtych. Przyczyną spadku notowań pani Kidawy Błońskiej był fakt, że jest kobietą. Będąc nią  niejako z automatu traciła  głosy żeńskiej części naturalnego elektoratu PO. Nie jest bowiem prawdą, że kobiety wolą głosować na kobietę mając wybór między mężczyzną, a przedstawicielką ich płci. Skłonnością  kobiet jest rywalizacja między sobą, w tym o względy mężczyzn, natomiast inne kobiety są odbierane jako konkurentki z całym "dobrodziejstwem" zazdrości i zawiści w obrębie stada. Zapewne jest to atawizm, ale dość powszechnie obserwowany. Dlatego w miarę upływu czasu od daty wystawienia kandydatury pani wicemarszałek sejmu jej notowania nieustannie spadały, ponieważ kobiety skłonne zagłosować na prezydenturę z PO wolały jednak kandydata w spodniach. Swoje preferencje przeniosły na najbardziej głośnych samców alfa tj. Dudę, Hołownię i Kosiniaka Kamysza i być może innych.

Wejście do gry Trzaskowskiego  odwróciło trend odpływu fanek Platformy od swojej partii. Wróciły one na teren kontrolowany przez PO co znajduje swój wyraz w sondażach, plasując szanse Trzaskowskiego na ok 30% kosztem spadku notowań Dudy, Hołowni i Kosiniaka Kamysza. Jeżeli dodamy do tego, że w większości kobiety głosują na przystojniejszego, sprawiającego wrażenie stanowczego, ale nie brutala, i o ładnym uśmiechu to zwolennicy Dudy mogą obawiać się porażki. Dodatkowo biorąc pod uwagę ich wrażliwość na tembr głosu jakim mówi to co chcą usłyszeć, mowę ciała - to to, czy mówi z sensem, ma program jest rzeczą o drugorzędnym znaczeniu. Mrrrau kocice Trzaskowski jest wart grzechu! 

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale