10 obserwujących
207 notek
172k odsłony
671 odsłon

Jarosław Kaczyński na premiera

Wykop Skomentuj53

Wprawdzie Jarosław Kaczyński nie młodnieje, lecz wciąż jest politykiem największego formatu. Przypuszczam, że nie istnieje żaden inny człowiek, który by miał podobną wiedzę o naszym państwie, tak dobrze je rozumiał i tak daleko spoglądał w jego przyszłość. To nie jest laurka dla prezesa – ja mam wobec niego wiele zastrzeżeń, natomiast wystarczy go posłuchać, gdy mówi o Polsce, żeby uświadomić sobie, że to jest poziom męża stanu z prawdziwego zdarzenia, niedosięgły dla reszty. I co niezmiernie ważne, Kaczyński nie jest oderwanym od rzeczywistości teoretykiem z głową pełną ideałów. Przeciwnie, to realista z olbrzymim doświadczeniem, który dokładnie wie, co i jak należy zrobić.

Na pozycję, którą ma dzisiaj, pracował przez całe swoje życie. Wodzem absolutnym największego ruchu w politycznej historii IIIRP nie zostaje się z dnia na dzień. To są dekady starań i nauki, których nie sposób ot tak przekazać. Dlatego z całym szacunkiem do premiera Morawieckiego – jeśli prawdą jest, że właśnie on został namaszczony na sukcesora w PiS, to przyszedł czas, aby przenieść go teraz na odcinek partyjny, a nową kadencję rządów niech poprowadzi ten, dla którego stanowisko premiera będzie zwieńczeniem i wypełnieniem służby publicznej. Tym bardziej, że to będzie wyjątkowo trudna kadencja, z tendencjami do chaosu. W niespokojnych czasach potrzebujemy silnego przywództwa, nie władzy fasadowej.

Dwa warunki muszą jednak zostać spełnione: pierwszy to zdrowie Kaczyńskiego, drugi to jego charakter. Sprawowanie rzeczonej funkcji wiąże się z aktywnością, która jest wyzwaniem dla człowieka w sędziwym wieku. Od dawna chodzą też słuchy o chorobie, z którą zmaga się prezes. Aby podjąć się tej misji – być może kulminacyjnej – musi więc znaleźć w sobie energię do przezwyciężenia własnego organizmu. Jeśli zaś chodzi o charakter, to konieczne będzie utrzymanie nerwów na wodzy. Nie obejdzie się bez pokory, którą dotąd Kaczyński nie grzeszył. Po raz kolejny znajdując się na celowniku niemal wszystkich, będzie musiał wzbić się ponad swoich przeciwników, poświęcając własne ego na rzecz wyższego dobra.

Szczerze mu życzę, żeby podołał tym wymogom. Coś mi mówi, że najważniejszą scena w życiowej roli wciąż nie została przezeń odegrana. Pomijając już nawet, że leży to w żywotnym interesie Polski...

Wykop Skomentuj53
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka