9 obserwujących
211 notek
112k odsłon
324 odsłony

Nieoczekiwane wsparcie dla Biedronia

Wykop Skomentuj10

W grudniu 2019 r., Papieska Komisja Biblijna opublikowała książkę pt. „Czym jest człowiek? Przewodnik po antropologii biblijnej”. Sekretarz Komisji, włoski jezuita(!) ks. Pietro Bovati oświadczył, iż owe dzieło, powstało na specjalne życzenie Franciszka i jest wynikiem „systematycznego antropologicznego odczytania Biblii”.


Autorzy opracowania uczynili wiele, aby przedstawić w nowym świetle chrześcijańską wizję człowieka oraz jego natury. Na czym niby miałoby to polegać?


Otóż ukazują oni czytelnikowi praktyki homoseksualne, jako zjawisko etycznie neutralne, nie podlegające osądowi moralnemu. Wspominają wprawdzie o tekstach w Starym i Nowym Testamencie potępiających stosunki homoseksualne, lecz starają się maksymalnie zneutralizować ich krytyczną wymowę.


Apogeum tych zabiegów, stanowi dokonana przez nich reinterpretacja przyczyn biblijnej historii zagłady Sodomy. To nie z powodu grzechu, jakiego chcieli się dopuścić mieszkańcy miasta na aniołach, czyli zbiorowego gwałtu homoseksualnego (co jednomyślnie głosiła do tej pory cała tradycja Kościoła), Sodoma została zniszczona. To brak gościnności jej mieszkańców dla obcokrajowców był przyczyną hekatomby.


W świetle powyższego, Sodoma została więc zniszczona z powodu swej otwartej ksenofobii i zamknięcia się na obcych.


W tym ujęciu, to nie homoseksualizm, lecz niezgoda na przyjmowanie imigrantów i uchodźców, może być uznana za grzech sodomski.
                                                                                                                                                                                hilary2

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka