9 obserwujących
214 notek
114k odsłon
729 odsłon

Czy żelazna logika może prowadzić do absurdu?

Wykop Skomentuj28

Współczesna logika wykorzystując metodę formalną znacznie rozszerzyła pole badań włączając w to badania nad matematyką (metamatematyka, logika matematyczna).


Patryk Jaki – przewodniczący Komisji ds. reprywatyzacji, wypowiedział się dzisiaj (nie po raz pierwszy), iż absurdalnym jest stanowisko warszawskiego Ratusza, który zaskarżył do sądu wszystkie decyzje Komisji, zwracające miastu kamienice uzyskane w drodze decyzji ratusza (podjętych z naruszeniem prawa) przez podejrzane persony-beneficjentów reprywatyzacji w stolicy. Ratusz bowiem, czyni wszystko aby zreprywatyzowane nieruchomości nie powiększyły jego majątku, a wręcz przeciwnie – aby pozostały w rękach prywatnych, zubażając ten majątek.


Ja, jako osoba od urodzenia posiadająca zdolności matematyczne (z matmy byłem najlepszym studentem na roku - niech żyje skromność!), wbrew artykułowanemu niedowierzaniu ministra Jakiego, dostrzegam w postępowaniu Ratusza żelazną logikę!.


Jeśli osobnik „A” wręczył łapówkę osobnikowi „B” za załatwienie pewnej sprawy, to ów osobnik „B”, w razie prób osób trzecich, odwrócenia załatwionej sprawy będzie robił wszystko by do tego nie dopuścić bo, w razie niepowodzenia, będzie musiał tę łapówkę zwrócić. A ciężko jest z taką kasą się rozstawać. No i przecież mógł ją już wydać! A wtedy…


Powyższe, to oczywiście moje teoretyzowanie, ale logika – i to żelazna – w tym tkwi!


Rozumiem, że Patrykowi Jakiemu jako człowiekowi konkretnemu, skutecznemu i praktykowi, nie wypada tak teoretyzować, dlatego pozostaje na określeniu opisanej sytuacji jako absurdalnej. 
                                                                                                                                                                            hilary2

Wykop Skomentuj28
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka