10 obserwujących
222 notki
118k odsłon
258 odsłon

Bloger echo24 - szkodnik, ale zabawny

Wykop Skomentuj17

Nie znam pana Krzysztofa Pasierbiewicza z okresu, kiedy był czynnym nauczycielem akademickim. Znam go już jednak nieco, jako aktywnego blogera na Salonie24. I cisną mi się w związku z tym na usta, te oto słowa: „No i chwała Bogu!”.


Chwała Bogu, że pan Pasierbiewicz już nie uczy. Bo logiki w jego bzdurnych wywodach publicystycznych – za grosz! Dopiero by mieszał w głowach wychowankom!


Weźmy, dla przykładu, ostatnie popisy blogera echo24 (jeszcze wisi na SG).


Wpis blogerki Asturia:
"Panie Krzysztofie, czy przyszło Panu kiedykolwiek do głowy, że Miller, Cimoszewicz, Belka będą w 2019r. zwycięzcami  demokratycznych wyborów do PE? Mnie nigdy, bo ciągle mam przed oczami plakat Millera z 1989r., ówczesnego I sekretarza PZPR w Skierniewicach, z dwoma pineskami wbitymi w oczy. A pamięta Pan Millera w krawacie Samoobrony, partii z której listy nie wszedł do Sejmu?..."


bloger echo24 komentuje następująco:
„Odpisałem tedy rzeczonej komentatorce, że równie dobrze pamiętam paradującego w takim samym krawacie Samoobrony obatela Ryszarda Czarneckiego, który przygarnięty przez Jarosława Kaczyńskiego właśnie wszedł ponownie do Parlamentu Europejskiego. Zaś to, że Miller, Cimoszewicz, Belka będą w 2019r. zwycięzcami  demokratycznych wyborów do PE po raz pierwszy przyszło do głowy wtedy, kiedy PiS twarzą swej reformy  sądowniczej zrobił pezetpeerowskiego prokuratora. Jak się o tym dowiedziałem myślałem, że to jakaś kaczka dziennikarska. Niestety okazało się, że to prawda, a co gorsze, że orędownikom partii Jarosława Kaczyńskiego to wcale nie przeszkadza i pana Piotrowicza przyjęli do rodziny pisowskiej jak swojego. Wtedy utwierdziłem się w przekonaniu, że PiS i PO są siebie warte. Że jedni i drudzy w walce o władzę są gotowi na wszystko”.


Tworzenie paraleli pomiędzy Leszkiem Millerem – w przeszłości członkiem Samoobrony, a Ryszardem Czarneckim – w przeszłości również członkiem tej partii oraz pomiędzy prominentnymi działaczami „komuny” a senatorem Piotrowiczem kompromituje pana Pasierbiewicza jako jednostkę myślącą logicznie.


Kim bowiem jest dzisiaj Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Belka – wszyscy wiemy. A kim dzisiaj jest Ryszard Czarnecki i senator Piotrowicz? …No właśnie! Nie można porównywać rzeczy nieporównywalnych!


Dokonania przeszłe weryfikowane są przez postawy dzisiejsze. To proste jak drut! Z kolei, ani pan Czarnecki, ani senator Piotrowicz nie uczynili w przeszłości niczego dyskwalifikującego. A dzisiaj aktywnie działają dla dobra Polski (sam autor to przyznaje,  stawiając przecież jako jedyny, zarzut wobec tych polityków przynależności w przeszłości do tych samych organizacji, do których należeli skompromitowani członkowie PZPR). Nie można natomiast przypisać wymienionym wyżej prominentnym działaczom komunistycznym troski o losy kraju. Zarówno, jeśli chodzi o ich przeszłość, jak i dzień dzisiejszy.


Teza stawiana przez pana Pasierbiewicza, jakoby PiS i PO są siebie warte, nie daje się więc udowodnić argumentami przytaczanymi przez autora. Po prostu są one nielogiczne. Sama teza jest więc z założenia fałszywa.


Radziłbym panu Pasierbiewiczowi zająć się jakimiś lżejszymi tematami. Choćby jakieś spektakularne eventy najbliższych, z okazji kolejnych pogańskich świąt.
                                                                                                                                                                                    hilary2

PS. Panie Krzysztofie, bez urazy! Lubię Pana, choć jest Pan szkodnikiem! Ale zabawnym!Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale