10 obserwujących
217 notek
115k odsłon
3352 odsłony

Początek końca zabawy w Kościół?

Wykop Skomentuj243

„Uznał swoje winy, poprosił o wybaczenie i został rozgrzeszony”. Tak to wygląda w Kościele od strony duchownych. Niby wszystko w porządku, bo przecież człowiek grzeszny, bo ważne żeby się dźwignął z upadku, bo Miłosierdzie Boże… Ale jednak coś jest nie tak.
   

Kościół przygnieciony oskarżeniami o molestowanie seksualne małoletnich i ukrywanie winnych tych czynów, zdaje się nie rozumieć, że podjęta walka z pedofilią wśród księży, to walka ze skutkami. Bo przyczyną jest w ogromnej większości homoseksualizm duchownych. A w tej kwestii – cisza!
   

Choć nie! Pojawiły się pierwsze jaskółki. Oto w oświadczeniu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce, Arcybiskupa Gądeckiego, czytamy:


„(…) Lekarstwem na przestępstwa seksualne jest zachowanie VI przykazania Dekalogu. Komu zatem jest bliski los ofiar różnych nadużyć seksualnych. Powinien – w ramach holistycznego podejścia – zaangażować się w promowanie kultury czystości”.
   

Na razie nieśmiało i niezbyt wyraziście, ale jednak. Kościół musi stanowczo przypominać wszystkim, czym jest celibat. Tu nie chodzi tylko o seks z kobietą. To wstrzemięźliwość wobec wszelkiej aktywności seksualnej. A ta, o orientacji homoseksualnej, jest zdradą Kościoła podwójnie grzeszną.
                                                                                                                                                                    hilary2


Wykop Skomentuj243
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo