9 obserwujących
198 notek
105k odsłon
3837 odsłon

Pasażerski statek "Schleswig-Holstein" i takie tam...

Wykop Skomentuj76


Jakby kto pytał, z jakiego kalibru personami współpracuje obecna prezydent Gdańska, niejaka Dulkiewicz, służę pomocą.
   

Oto, na odkrywczy pomysł radosnych obchodów 80. Rocznicy wybuchu II wojny światowej w Gdańsku, który tak ochoczo podchwyciła ta oświecona dama, wpadł natchniony  pastor jednego z kościołów protestanckich, niejaki Edward Ćwierz. Jego Radosny Marsz Życia w Gdańsku, to pomysł zrodzony z inspiracji inicjatywą międzynarodowego ruchu Marsz Życia, którego spiritus movens jest z kolei niemiecki pisarz, zarazem pastor (a jakże) niejaki Jobst Bittner. To on właśnie zdemaskował po latach, najbezczelniejszą manipulację roku 1939, jakoby „Schleswig-Holstein” zaatakował 1 września Westerplatte. Nie mógł tego uczynić, gdyż był przecież statkiem pasażerskim!
   

Ten, nietuzinkowego umysłu facet, będzie gościem konferencji Przyjaźni, która ma mieć miejsce w dniach 30 sierpnia – 1 września w Gdańsku. Jej organizatorem jest Fundacja Pojednanie, która została zarejestrowana w Kielcach w 2017 r. Prezesem jest właśnie Edward Ćwierz, a członkami m. in. Kazimiera Ćwierz i Andrzej Ćwierz (zbieżność nazwisk z pewnością przypadkowa, no bo jak?)
   

Edward Ćwierz nie pełni obowiązków duszpasterskich w protestanckich kościołach tradycyjnych. Stoi na czele niewielkiej sekty protestanckiej, której geneza sięga Kościoła katolickiego. Na początku lat 90. Został on pastorem Kościoła Chrześcijańskiego „Wieczernik”. Była to grupa modlitewna w ramach Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Szybko zaczęła się alienować z Kościoła katolickiego i w 1992r. bez uzgodnienia z opiekunami – kapłanami rzymskokatolickimi, zarejestrowała w Kielcach Stowarzyszenie Chrześcijańskie Nowy Początek.. Doszło do zbliżenia z wyznawcami kościołów zielonoświątkowych i ewangelikalnych, co skończyło się ekskomuniką członków Kościoła Chrześcijańskiego „Wieczernik”.
   

Biskup kielecki Kazimierz Ryczan, w homilii wygłoszonej w Środę Popielcową 16 lutego 1994r. w kieleckiej katedrze, przedstawił wiernym historię powstania wspólnoty „Wieczernik” zaznaczając, iż przyjęła ona bardzo groźną dla katolickich wspólnot religijnych metodę: wykorzystuje mianowicie istniejące struktury Kościoła, wnika do wnętrza wspólnot modlitewnych i najbardziej aktywnych przeciąga na swoją stronę. Inspirację i wsparcie uzyskuje do dzisiaj od niejakiego Augustyna Alcali, używającego określenia „prorok”, który często przyjeżdża do Kielc z USA.
   

W 2015 r. pastor Edward Ćwierz podzielił się na youtube.com informacjami, że miał objawienie, w którym widział jak nielegalni migranci zalewający Europę nawracają się na chrześcijaństwo przyjmując objawienia Ducha Świętego. Są prowadzeni przez Kościół do dojrzałości, są szkoleni i wyposażani a następnie wracają do Syrii i innych krajów Bliskiego Wschodu jako misjonarze. Twierdził, że to wizja z serca Boga.


To nie wszystkie przejawy aktywności pastora Edwarda Ćwierza. Jest on współwłaścicielem firmy Promise, z siedzibą w Kielcach, która oferuje gadżety religijne (m. in. „tęczową” rybkę z napisem Jezus). Ćwierz organizuje również marsze poparcia dla Izraela oraz imprezę pod nazwą „Cymes w Kielcach, czyli Śladami Kultury Żydowskiej. Od 2016 r. organizuje w Kielcach marsze poparcia w rocznicę tzw. pogromu kieleckiego w 1946 r., który był komunistyczna prowokacją. Powtarza i utrwala kłamliwe tezy obarczające winą za „pogrom kielecki” Polaków.


Ćwierz był również jednym z sygnatariuszy listu pastorów protestanckich, skierowanego do byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Towarzystwo miał zacne. Choćby taki pastor Kościoła Bożego w Chrystusie (miał duży wpływ na byłą prezydent Warszawy, niejaką Hannę Gronkiewicz-Waltz) – Bogdan Olechnowicz.


„Jesteśmy wdzięczni za to, że poświęcił Pan swoje życie, płacąc wielką cenę za to, żeby Polska była wolna i niepodległa” – pisali  pastorzy w liście do Wałęsy.
   


Pastor Olechnowicz, po tragedii smoleńskiej przekonywał, że „Stare serce Polski zostało uśmiercone (…) 10 kwietnia Bóg dokonał sądu”. Nowym sercem narodu „któremu honory oddawać będą światowi przywódcy” został według Olechnowicza Bronisław Komorowski”. Został on Polsce dany „jako dar z nieba”.
                
                                                                                                ***

My tu sobie gadu, gadu ale to nie są żarty! Wprawdzie „Diabeł (zaledwie) ubiera się u Prady” ale w Gdańsku, nie mówiąc już o Kielcach…
                           
                                                                                                                                                                            hilary2

Na podstawie artykułu:
https://wpolityce.pl/polityka/457714-sprawdz-kim-naprawde-jest-pastor-cwierzWykop Skomentuj76
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka