Blog
Ignacy Nowopolski Blog
Ignacy
Ignacy Doktor nauk technicznych zajmu
35 obserwujących 680 notek 345063 odsłony
Ignacy, 10 września 2018 r.

W baśniowej krainie demokratycznych Stanów Zjednoczonych

656 25 0 A A A

Główna amerykańska gazeta The Newy York Times opublikowała artykuł anonimowego oficjela Białego Domu, w którym opisuje on jak grupa funkcjonariuszy administracji prezydenckiej sabotuje funkcjonowanie „nieodpowiedzialnego” prezydenta Trumpa.

W każdej autentycznej demokracji oficjalne przyznanie się do sabotażu i próby zamachu stanu, uznane by było za zdradę stanu. Wszystkie służby odpowiedzialne za praworządność i bezpieczeństwo państwa zostałyby automatycznie uruchomione, gazeta publikująca takie informacje anonimowo, w celu ukrycia winnych, zostałaby zamknięta, jej odpowiedziani pracownicy aresztowani, a po natychmiastowym śledztwie siatka sabotażystów byłaby postawiona przed trybunałem stanu i zapewne skazana na karę śmierci.

Fakt, że prezydent nie podoba się sabotażystom i jest według nich nieodpowiedzialny, nie miałaby w tym przypadku żadnego znaczenia. Znaczenie miałby jedynie fakt zamachu na instytucje i porządek prawny państwa.

Stany Zjednoczone, które mienią się być „największą demokracją wszechczasów”, funkcjonują jednak inaczej. Nikt nie kwapi się z dochodzeniem, tak że sam Imperator Trump podjął się śledztwa i według jego własnych słów „zawęził krąg podejrzanych do pięciu osób”.

Wizja jednego z ostatnich Imperatorów Zachodniego Imperium Zła, Donalda Trumpa, w roli Szerloka Holmesa , z lupą na czworakach szukającego śladów przestępców pod własnym biurkiem, jest bardziej groteskowa niż znane z historii poczynania Kaliguli czy Nerona. Bardziej groteskowe jest też samo Zachodnie Imperium Zła z konglomeratem przestępczych mafii, składających się na tak zwany deep state, walczących między sobą o wpływy. Jest też ono znacznie bardziej przerażające, biorąc pod uwagę fakt, że w posiadaniu tych obłąkańców znajduje się „czerwony guzik” mogący położyć kres istnieniu naszej Matki Ziemi.

Jest sprawą oczywistą, że USA nigdy od swego zarania demokracją nie były i nie są. Za „demokratyczną” zasłoną ukrywała się zawsze drapieżna oligarchia. Abstrahując od dywagacji, czy demokracja jest dobra czy zła, należy podkreślić, że Zachód uczynił z niej coś w rodzaju religii, dla krzewienia której wolno dokonywać wszelkich zbrodni.

Dziś rządzący Zachodem przestępcy nawet nie próbują ukrywać się za tą zasłoną. Z jednej strony ziemia pali się im pod nogami, więc nie czas na zbędne dekoracje; z drugiej zdają sobie oni sprawę z faktu degrengolady zachodnich społeczeństw, która gwarantuje im bezkarność nawet w obliczu najbardziej ewidentnych zbrodni. Relatywistyczne społeczeństwo nie postrzega tego co się dzieje w kategoriach dobra czy zła, ładu czy nieładu, prawdy czy kłamstwa, a jedynie brukowych pyskówek na równi z tymi które stanowią codzienność Hollywoodu, czy innych ośrodków zachodniej „kultury i cywilizacji”.

Taka rzeczywistość gwarantuje, że żadnej sanacji nie można się spodziewać, a jedynie upadku Zachodu pod ciężarem własnej zgnilizny, lub katastrofy wojennej przezeń spowodowanej.


Opublikowano: 10.09.2018 14:49.
Autor: Ignacy
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Autor, od dłuższego czasu zajmujący się poza sprawami stricte zawodowymi, analizą zagadnień społecznych i politycznych dotyczących Polski i świata Ją otaczającego, dokonuje tego z perspektywy Stanów Zjednoczonych i ogólnie tak zwanego "świata zachodniego", starajac się koncentrować na problemach częstokroć umykających uwadze krajowych obserwatorów, lub interpretowanych odmiennie przy pomocy paradygmatu zachodnich analityków.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Był u mnie spokój, komentowali ostatnio tylko w miarę inteligentni ludzie, a tu znów...
  • @ogrodniczka:  według mnie tylko cud może coś zmienić ,ale może ktoś ma jakieś sensowne...
  • @35stan  Według mego rozeznania USA jest rządzone przez deep state (oligarchię finansową)...

Tematy w dziale Polityka