41 obserwujących
1850 notek
2480k odsłon
  742   0

PiS zasłania się wirusem w Rzeszowie? Zróbmy wybory korespondencyjne!

Zróbmy wybory korespondencyjne w Rzeszowie. To będzie dobry test. Nawet jeśli będą przesunięte tylko po to żeby pod pozorem wirusa ratować szansę kandydatki PiS-u.

Wczoraj rozmawiałem z kolegą z Rzeszowa. Człowiek długo funkcjonujący w tamtejszej polityce. Pytam o wynik wyborów po abdykacji prezydenta Ferenca. 

Jego zdaniem w drugiej turze spotkają się kandydat opozycji Konrad Fiołek i popierany przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł z Solidarnej Polski. Kandydatka PiS-u Ewa Leniart – według niego – będzie trzecia. 

Jeśli ten kolega ma rację, to będzie to kolejny poważny element w procesie dekompozycji Zjednoczonej Prawicy. Solidarna Polska zada poważny, prestiżowy cios PiSowi. Tego Jarosław Kaczyński płazem nie puści. 

Nie byłbym zdziwiony, gdyby się okazało, że dzisiejszy komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego, który doradza wybory w Rzeszowie przesunąć, był powiązany z tamtejszą sytuacją polityczną. (http://300polityka.pl/live/2021/04/23/#post-655867 ). Niby chodzi o zdrowie wyborców, a tak naprawdę chodzi o zyskanie czasu na odrobienie strat kampanijnych przez Ewę Leniart. W sensie etycznym – czy też raczej w sensie braku etyki – PiS absolutnie stać na taki manewr. Wreszcie kwestia trzecia. 

Obecnie rządząca partia rok temu była wielkim zwolennikiem przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych. Argumentów przeciw było wiele. Jednym z nich było jednak to, że nigdy dotąd w Polsce tego na większą skalę nie przetestowano. To może teraz jest okazja na taki test? Miasto ma niecałe 200 tysięcy mieszkańców, łatwo takie wybory przeprowadzić, a i na przyszłość zbierze się doświadczenia. Proponuję: zróbmy wybory korespondencyjne w Rzeszowie. To będzie dobry test. Nawet jeśli będą przesunięte tylko po to żeby pod pozorem wirusa ratować szansę kandydatki PiS-u.


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl   

Lubię to! Skomentuj35 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka