52 obserwujących
2077 notek
2850k odsłon
  845   0

Niech pójdą siedzieć! Moja prośba do członków senackiej komisji w sprawie Pegasusa

Fot. Paweł Kubacha
Fot. Paweł Kubacha

W Senacie powstaje komisja w sprawie Pegasusa. 

Oczywiście. To nie będzie klasyczna komisja śledcza. I to będzie jej główny problem. Bo prawdopodobnie zamieszani w to członkowie obozu rządowego nie będą mieli obowiązku, żeby się przed nią stawić . W tym sensie będzie ona ułomna. 

Zawsze będą mogli się jednak stawić przed nią ci, którzy z obozu rządowego nie są, a mają na ten temat wiedzę. To jest wartość. Będzie ich zapewne stosunkowo dużo. Bo już widać, że umacnia się przekonanie, iż z tego kryzysu obóz rządowy nie wyjdzie cało. Że to jest kryzys, który go pozbawić władzy. To zawsze sprzyja odwadze ludzi i środowisk obrotowych. Wystarczy popatrzeć na krytyczną rację niektórych dziennikarzy mediów Jacka Kurskiego w tej sprawie. To nie jest tylko kwestia konfliktu Kurski – Morawiecki. To jest też przekonanie, że obóz rządowy się kończy i trzeba się przesiąść. Niektórzy w tym kontekście wskazują choćby na wczorajszy wywiad Krzysztofa Ziemca w RMF. To wszystko powoduje, że sama komisja – nie mająca formalnych uprawnień śledczych – będzie się mogła stosunkowo dużo dowiedzieć. I to jest jej szansa. 

Ja mam w związku z tym, do członków tej komisji jedną prośbę. Bo do tej pory było tak, że żaden polityk jeszcze w Polsce nie odpowiedział za oczywiste złamanie prawa wynikające z jego politycznej działalności. Jedyne co pamiętam, to Trybunał Stanu dla oskarżonych w aferze alkoholowej. Poza tym nikt więcej. 

Więc do członków senackiej komisji w sprawie Pegasusa mam tylko jedną prośbę. Jeśli zbierzecie jakieś materiały w sprawie złamania prawa przez członków obecnego obozu rządowego, a potem zmieni się władza, to naprawdę dopilnujecie, żeby ten, kto w tej sprawie powinien siedzieć, naprawdę poszedł siedzieć.

O to jedno was proszę. Bo że tacy się znajdą jestem więcej niż pewien. Dopilnujcie tego.


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl   

Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka