Blog
Mohort
Sceptyk
Sceptyk Marszand,Jubiler.Historyk.
19 obserwujących 1079 notek 419283 odsłony
Sceptyk, 26 listopada 2018 r.

Ukraiński portal internetowy proponuje przyłączenie Ukrainy do Polski

Serwis Ukrainskij Reporter jest zdania, że Ukraińcy zbyt długo już ubolewają nad stagnacją swojego państwa, są zawiedzeni postawą Unii Europejskiej i porażką negocjacji akcesyjnych. Zdaniem ukraińskich dziennikarzy dobrym wyjściem z tej sytuacji byłoby przyłączenie ich kraju do Polski. Postulują w tej sprawie referendum.

Zdaniem autorów propozycji, opublikowanej 8 lutego, dzięki przyłączeniu obszaru Ukrainy do państwa polskiego, nad Dnieprem wzrosłyby wynagrodzenia i emerytury, zniknąłby problem korupcji, nastąpiłby rozwój gospodarki i nauki. Za sprawą inwestycji „europejskich i polskich”, jak przewidują dziennikarze, powstanie „bardziej rozwinięty przemysł”. Portal zapowiada, że dzięki realizacji tego pomysłu w ciągu „5 lat ukraińska ziemia zmieni się nie do poznania”. I tutaj jest pies pogrzebany to jest Polska ziemia pod okupacją ukraińską.

„Rosyjska prowokacja?”
Informację o pomyśle uprzystępnił polskiemu czytelnikowi portal Kresy.pl, którego redakcja w jednym z komentarzy odniosła się do zarzutów o rzekomo prorosyjskie inspiracje dziennikarzy:

    Ten artykuł zamieszczono na ukraińskiej stronie, napisali go Ukraińcy. Proszę nam wierzyć, że wielu bez wahania zgodziłoby się na przyłączenie do Polski. Co oczywiście dla nas byłoby raczej niekorzystne. Artykuł jest jednoznacznie antyrosyjski. Autor stwierdza nawet, że Ukraina nigdy nie była częścią „ruskiego mira”.

Jak zauważają dziennikarze ua-Reporter.com, w ciągu ostatnich 25 lat na Ukrainie trwa kryzys polityczny i gospodarczy, wobec którego nie widzą żadnej nadziei na poprawę.

Ukraina przy Polsce, w Europie
Autorzy propozycji twierdzą, że dzięki przyłączeniu do Polski, automatycznie, „bez podpisywania dodatkowych umów”, Ukraina zostanie włączona do Unii Europejskiej i NATO, co – ich zdaniem – rozwiąże problem Donbasu i wojny z Rosją. Twierdzą również, że przyłączenie Ukrainy do Polski stworzyłoby największe i najbogatsze państwo Unii w przeciągu kolejnych 25 lat. – Wrócimy do Europy. – piszą dziennikarze ua-reporter.com. Ukraina w rezultacie miałaby tym samym wyjść z obrębu „rosyjskiego świata”, do którego – zdaniem autorów – nigdy nie należała.
Jednym z argumentów ukraińskich dziennikarzy jest powoływanie się na układ z 1648 roku, o stworzeniu „wspólnego państwa” (sic!).

Dziennikarze ukraińskiego serwisu zachęcają do rozpowszechniania pomysłu na portalach społecznościowych, co ich zdaniem sprawi, że „w ciągu roku lub dwóch odbędzie się referendum”. Tekst propozycji znajduje się na stronie: ua-reporter.com.


Źr.: ua-reporter.com, kresy.pl

Opublikowano: 26.11.2018 19:19.
Autor: Sceptyk
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Taki jestem sobie.Dociekliwy i uparty . Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym. - J.Piłsudski (…)Chcemy obrócić tak daleko koło historii, aby Wielka Rzeczpospolita Polska, była największa potęgą. na całym wschodzie. – J. Piłsudski. I to byłoby moje kredo wszystko dla Polski nic dla obcych.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dokąd zmierzasz Polsko? Powstań z kolan i obudź się z letargu
  • Dokąd zmierzasz Polsko? Powstań z kolan i obudź się z letargu
  • Oceniam takie działania jako zdradę interesów narodowych.

Tematy w dziale