32 obserwujących
1354 notki
514k odsłon
54 odsłony

Warszawa: uroczystości 76. rocznicy powstania w getcie warszawskim

Wykop Skomentuj

Dzisiaj w południe przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie rozpoczęły się główne uroczystości, upamiętniające 76. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W hołdzie bohaterom zostały uruchomione syreny alarmowe.

W wydarzeniu biorą udział m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, ambasador Izraela w Polsce Anna Azari oraz przedstawiciele władz państwowych, organizacji wojskowych, społeczności żydowskiej, mieszkańcy Warszawy.

Podczas uroczystości Chór Dziecięcy Miasta Łodzi odśpiewa hymn bojowników getta „Zog nit keyn mol”, a na zakończenie wykona utwór „Warszawo ma”. Po odmówieniu modlitwy za zmarłych – kadisz, uczestnicy złożą wieńce przed Pomnikiem Bohaterów Getta.

Po zakończeniu głównych uroczystości wyruszy Marsz Szlakiem Pamięci Powstańców. Uczestnicy złożą wieńce w pozostałych miejscach pamięci związanych z warszawskim gettem, m.in. przy płytach upamiętniających Radę Pomocy Żydów „Żegota”, przy Bunkrze Anielewicza i Umschlagplatz.

(…)

https://pl.sputniknews.com/

Dla przeciętnego zachodniego kretyna, II Wojna Światowa (o ile w ogóle o niej słyszał) to walka nazistów z Żydami, w której poległy miliony a może miliardy Żydów. W walce tej absolutnie najważniejszym wydarzeniem było tzw. Powstanie w Getto. Nie ma nic innego, co warto by wiedzieć.

W rzeczy samej „Powstanie” to była niemiecka akcja policyjna podjęta przeciwko niedobitkom policji żydowskiej, wysługującej się Niemcom, którzy nie chcieli się pogodzić na wysłanie ich na zagładę w obozach koncentracyjnych jako ostatnich. Zostalo ono wyolbrzymione i rozdęte do gigantycznych rozmiarów w celach propagandowych, w celu tworzenia mitu o wyjątkowej i bezprecedensowej krzywdzie, jaka spotkała ten nieszczęśliwy naród – krzywdzie jakiej goje nie splacą do końca świata.

Zob. choćby:
>https://marucha.wordpress.com/2013/04/25/antysemityczna-arytmetyka-strat-zydowskich-podczas-ii-ws/
Może jeszcze i to:
>https://wprawo.pl/2018/06/27/szokujacy-film-getta-warszawskiego-zydowscy-policjanci-brutalnie-prowadza-swoich-smierc
/

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale