london
Wielbiciel pięknych kobiet, dobrego alkoholu i tytoniu. Serce po prawej stronie.
5 obserwujących
84 notki
30k odsłon
  151   0

Spalony na niebieskiej

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) zdecydowała się odebrać Białorusi prawa do organizacji mistrzostw świata w 2021 roku.

Świetna decyzja brawo!

image

To niespodziewany i nokautujący cios dla Łukaszenki,który jest wielkim fanem hokeja i był gorącym orędownikiem tego turnieju.Osobiście zabiegał przez lata o organizacje tych mistrzostw w Mińsku.

Na oficjalnej stronie internetowej miedzynarodowej federacji IIHF napisano że:

"IIHF ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników mistrzostw. Zgodnie z zakresem uprawnień kongresu wycofuje się prawa organizacyjne wcześniej powierzone Białorusi"

Prezydent IIHF, Rene Fasel, nie miał innego wyjścia jak odebranie Białorusi praw do organizacji tego turnieju.Powodów było kilka.Choćby zapowiedź bojkotu przez sponsorów, ale też przez poszczególne krajowe federacje który już zapowiedziały że w tym turnieju nie wystąpią.

"Ubolewamy, że musimy wycofać się z organizacji mistrzostw na Białorusi. Staraliśmy się promować podejście, by turniej był wykorzystany jako narzędzie pojednania, coś co może uspokoić problemy społeczno-polityczne" - napisał w komunikacie szef IIHF Rene Fasel.

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport