9 obserwujących
88 notek
61k odsłon
648 odsłon

A więc wojna!

Wykop Skomentuj39

Nie, nie ma żadnej wojny na karabiny, bomby, aeroplany, ani nawet tanki. Od zeszłego stulecia (co najmniej) takiej wojny nie da się wygrać. Oczywiście można taką wojną uzyskać pewne cele polityczne, ale nie można podporządkować kraju takimi środkami. Więc o co chodzi?

W tej wojnie celem jest doprowadzenie do zmniejszenia liczby ludności świata do 500 mln, a środkiem do osiągnięcia tego są media, media, media...Skąd u mnie wzięły się takie pomysły, że ludność świata należy zmniejszyć? A proszę:

"Tajwański chemik, laureat Nagrody Nobla od wielu lat związany z amerykańskimi uczelniami Berkley i Harvard zalecił - podczas seminarium Papieskiej Akademii Nauk - zmniejszenie liczby ludności, by ułatwić przejście światowej gospodarki na energię odnawialną. Prof. Yuan Tseh Lee mówił, że ograniczenie liczby ludności o połowę do 2050 r., to „trochę ambitny” cel, ale bez jej zmniejszenia, nie ma co mówić o zrównoważonym rozwoju."

Tutaj


"Watykan zaprosił prof. Paula R. Ehrlicha, członka Klubu Rzymskiego i autora bestsellerowej książki pt. „Bomba populacyjna” do wygłoszenia wykładu podczas konferencji poświęconej ochronie planety. Ehrlich od lat 60. propaguje pogląd, aktywnie uczestnicząc w licznych konferencjach na całym świecie, o grożącej światu katastrofie z powodu przeludnienia. Jedynym sposobem walki jest odgórnie wprowadzona kontrola urodzeń."

Co ciekawe prof. Ehrlich głosił, że:"zapanuje powszechny głód na świecie jeszcze w latach 90. ub. wieku. Zoolog i etymolog z wykształcenia pisał w 1968 roku, że połowa Amerykanów, mieszkańców Indii i Chin wymrze do 1990 roku. Brytyjczycy wymrą do roku 2000 (sic!)."

Tutaj


Bill Gates : „Problem polega na tym, że populacja rośnie najszybciej, gdy ludzie są mniej w stanie sobie z tym poradzić. Tak więc w najbiedniejszych miejscach do 2050 r. Potroi się populacja. (…) Musimy się upewnić, że teraz wykorzystamy narzędzia, aby nie było za późno.”

Bernie Sanders : „W biednych krajach na całym świecie, gdzie kobiety niekoniecznie chcą mieć dużą liczbę dzieci i gdzie mogą mieć możliwość kontroli urodzeń jest to tym co bardzo, bardzo, bardzo zdecydowanie wspieramy ”.

Boris Johnson : „Głównym wyzwaniem, przed którym stoi nasz gatunek, jest rozmnażanie samego naszego gatunku… Nadszedł czas, abyśmy dorośli rozmawiali o optymalnej ilości ludzi w tym kraju i na tej planecie… dowody wskazują, że możemy przyczynić się do ograniczenia wzrostu liczby ludności i ubóstwa na świecie poprzez promowanie umiejętności czytania i pisania oraz emancypacji kobiet i dostępu do kontroli urodzeń ”.

Sir David Attenborough : „Nie można już pozwolić, by ludzka populacja rosła w ten sam stary niekontrolowany sposób. Jeśli nie zajmiemy się liczebnością naszej populacji, natura zrobi to za nas. ”

Paul Ehrlich, były doradca naukowy prezydenta George’a W. Busha i autor „The Population Bomb”: „Rozwiązanie problemu ludnościowego nie rozwiąże problemów rasizmu… seksizmu… religijnej nietolerancji… wojny… nierówności ekonomicznych. Ale jeśli nie rozwiążesz problemu z populacją, nie rozwiążesz żadnego z tych problemów. Niezależnie od tego, jaki problem Cię interesuje, nie rozwiążesz go, dopóki nie rozwiążesz również problemu dotyczącego populacji. ”

"„Zasadniczo istnieją zatem tylko dwa rodzaje rozwiązań problemu populacji. Jednym z nich jest „rozwiązanie wskaźnika urodzeń”, w którym znajdujemy sposoby na obniżenie wskaźnika urodzeń. Drugim jest „rozwiązanie problemu śmiertelności”, w którym można znaleźć sposób na zwiększenie wskaźnika śmiertelności – wojna, głód, zaraza. ”"

Dave Foreman, współzałożyciel Earth First: „My, ludzie, staliśmy się chorobą, ospą ludzką”.

David Rockefeller: „Negatywny wpływ wzrostu populacji na wszystkie nasze ekosystemy planetarne staje się przerażająco widoczny”.

Richard Branson: „Prawda jest taka: Ziemia nie może zapewnić wystarczającej ilości jedzenia i świeżej wody dla 10 miliardów ludzi, nie wspominając o domach, nie wspominając o drogach, szpitalach i szkołach”.

Roger Martin: „Na skończonej planecie optymalna populacja zapewniająca wszystkim najlepszą jakość życia jest wyraźnie znacznie mniejsza niż maksymalna, co pozwala przetrwać nagie życie. Im więcej Nas, tym mniej dla każdego; mniej ludzi oznacza lepsze życie. ”

Al Gore: „Jedną z rzeczy, które moglibyśmy z tym zrobić, jest zmiana technologii, zmniejszenie emisji tego zanieczyszczenia, ustabilizowanie populacji, a jednym z głównych sposobów osiągnięcia tego celu jest wzmocnienie pozycji dziewcząt i edukowanie ich oraz kobiety. Musisz mieć wszechobecną możliwość zarządzania płodnością, aby kobiety mogły wybrać, ile dzieci ma mieć, odstępy między dziećmi… Musisz kształcić dziewczęta i wzmacniać pozycję kobiet. I to jest najpotężniejszy czynnik dźwigni, a kiedy tak się dzieje, populacja zaczyna się stabilizować, a społeczeństwa zaczynają dokonywać lepszych wyborów i bardziej zrównoważonych wyborów ”.

Wykop Skomentuj39
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale