Były biskup weźmie ślub z autorką powieści satanistyczno-erotycznych

Unsplash/Waldemar Brandt
Unsplash/Waldemar Brandt
Biskup diecezji Solsona koło Lleidy w hiszpańskiej Katalonii, 52-letni Xavier Novell niespodziewanie zrezygnował w sierpniu ze swojej funkcji. Teraz chce się ożenić z autorką satanistycznych powieści erotycznych.

Wszystkich zaskoczyła decyzja podjęta przez biskupa Novella. Wszystko dlatego, że Novell znany był ze swoich skrajnie konserwatywnych poglądów.

Tradycjonalistyczny konserwatysta

Novell został mianowany biskupem w wieku 41 lat. Niejednokrotnie występował w mediach, gdzie dał się poznać jako tradycjonalistyczny konserwatysta, przeciwnik homoseksualizmu i aborcji, zwolennik niepodległości Katalonii.

Bliscy współpracownicy biskupa zauważali jednak, że w ciągu ostatnich lat narastały problemy z osobowością duchownego, co miało związek z jego udziałem w mających leczyć homoseksualizm terapiach konwersyjnych oraz ich promowaniem w różnych punktach kraju.

Zobacz: Byliśmy w restauracji Lewandowskiego. Warto było?

Według źródeł, na które powołał się „ABC”, Novell miał w przeszłości inklinacje homoseksualne, ale „poddał się terapiom i zmienił się”. W tym czasie dał się poznać jako zdecydowany przeciwnik homoseksualizmu, a także wszelkich form seksu, których celem nie byłaby prokreacja. „Prezerwatywa oddziela rodzicielstwo od przyjemności. I to nie jest ludzkie” - powiedział. W 2017 r. był krytykowany za wypowiedzi o rzekomym psychologicznym podłożu skłonności homoseksualnych. W jednym z publicznych wystąpień wskazał, że przyczyną może być problem z figurą ojca - jego brakiem lub rożnymi nieprawidłowościami.

Przyszła żona biskupa

Partnerką byłego biskupa, znanego wcześniej ze skrajnie konserwatywnych poglądów, jest Silvia Caballol, 38-letnia psycholog, autorka powieści o tematyce satanistyczno-erotycznej - podał w piątek dziennik "La Vanguardia".

Podpisany przez sędziego edykt zwyczajowo otworzył 15-dniowy termin na wniesienie zastrzeżeń, jeżeli istniałaby jakakolwiek przeszkoda prawna wyłączająca zawarcie małżeństwa.

Przed opuszczeniem diecezji Novell poinformował, że odchodzi z powodów „ścisłe osobistych”, a następnie w pozostawionej odręcznej nocie dodał, że z nikim nie chce rozmawiać i zmienił numer telefonu komórkowego.

Dopiero później okazało się, że powodem była kobieta, w której zakochał się Novell, psycholog i pisarka Silvia Caballol, rozwiedziona z muzułmaninem, matka dwojga dzieci. Jest ona autorką dwóch książek o tematyce satanistycznej i erotycznej. Jedna z nich, „Piekło pożądania Gabriela”, została uznana przez dziennik „ABC” za wizjonerską. „Powieść przenosi nas w świat psychopatii, sekt, sadyzmu i szaleństwa, w walkę dobra ze złem, między Bogiem i szatanem, miedzy aniołami i demonami” - pisał dziennik La Vanguardia".

Zobacz: Dlaczego kardynał Stanisław Dziwisz jest grzybem?

Papież Franciszek przyjął rezygnację

Papież Franciszek przyjął rezygnację Novella z funkcji ordynariusza 23 sierpnia, a teraz byłego biskupa oczekuje długi i skomplikowany proces sekularyzacji. Novell przestał pobierać wynagrodzenie od Kościoła, choć - według źródeł diecezjalnych Solsony - wciąż mu ono przysługuje. Obecnie poszukuje pracy jako inżynier agronom, którym jest z wyksztalcenia. W tym celu kontaktował się z wieloma firmami w Katalonii, ale do tej pory w żadnej nie został zatrudniony. Ostatnio jego CV odrzuciła firma związana z badaniami genetyki świń w El Bages koło Barcelony - poinformowały źródła firmy.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo