10 obserwujących
588 notek
2203k odsłony
  11832   0

Rasy małych psów. Idealne do mieszkania w bloku, łatwo z nimi podróżować

Chihuahua idelanie odnajduje się nawet w małych mieszkaniach.
Chihuahua idelanie odnajduje się nawet w małych mieszkaniach.

Małe pieski są niezwykle popularne wśród osób zamieszkujących duże miasta, którzy dysponują małą przestrzenią w mieszkaniu. Nadają się do nich idealnie. 

Wśród małych ras są czworonogi o spokojnym temperamencie, ale także te niezwykle energiczne, więc z pewnością znajdziemy swojego wymarzonego pieska. Ich kompaktowy rozmiar sprawia, że łatwo się z nimi podróżuje. Niektóre mieszczą się nawet do damskiej torebki. 

Jamnik

Jamnik to pies, który jest wulkanem energii. Jego wytrzymałość i instynkt myśliwski sprawiają, że pies ten uwielbia długie spacery. Ruch jest dla niego bardzo ważny, bo chroni go przed otyłością, do której ma skłonności. Jamnik nadaje się idealnie dla rodzin, gdyż lubi być w centrum zainteresowania i aktywnie uczestniczyć w życiu domowników. Bardzo lubi też dzieci. Niestety źle znosi samotność. 

jamnik, psy rasowe, małe psy, Salon24
Jamnik lubi być w centrum zainteresowania.

Shih tzu

Shih tzu to typowy piesek do towarzystwa. Jego temperament zwykle dostosowuje się do trybu rodziny, u której mieszka. Nie wymaga długich wielokilometrowych spacerów, ale trzeba zapewnić mu codzienną porcję ruchu, żeby nie stał się opasłym kanapowcem, bowiem kocha spanie i nierzadko przy tym głośno chrapie.

Pies rasy shih tzu jest świetnym kompanem zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla starszych osób. Żyje zwykle bardzo długo. 

Shih tzu, psy rasowe, małe psy, Salon24
Shih tzu to elegancki pies typowy kanapowiec.

Chihuahua

Chihuahua jest uznawany za najmniejszego psa świata. Jest to wesoły, energiczny piesek bardzo łatwo przywiązujący się do właściciela. Chihuahua to typowy pies salonowy, ale też cechuje go odwaga, energiczność i pewność siebie. Lubi znajdować się w centrum uwagi i nie odstępuje właściciela na krok, a często bywa o niego zazdrosny. Pies rasy chihuahua będzie dobrym przyjacielem dla starszych dzieci, nie nadaje się dla maluchów.

chihuahua, psy rasowe, małe psy, Salon24
Chihuahua jest uznawany za najmniejszego psa świata.

Szpic miniaturowy (pomeranian)

Szpic miniaturowy (pomeranian) to typowy pies do towarzystwa. Nadaje się idealnie dla domatora, gdyż nie przepada za długimi spacerami. Jednak trzeb przygotować się na to, że dwa razy do roku gubi on futro i wtedy możemy zapomnieć o porządku, gdyż sierść będziemy mogli znaleźć w całym domu i na ubraniach.

Pomeranian to głośne zwierzę, więc świetnie sprawdzi się jako pies stróżujący. Ma przy tym łagodną i serdeczną naturę. Trzeba na niego uważać, bo jest to dość delikatny pies. Szczególnie, jeśli w domu są małe dzieci, trzeba kontrolować ich zabawę z pieskiem.

Szpic miniaturowy, pomeranian, psy rasowe, małe psy, Salon24
Szpic miniaturowy (pomeranian) to typowy pies do towarzystwa.

Buldog francuski

Buldog francuski jest wyjątkowo przyjaznym i tolerancyjnym psem, dlatego jest idealnym przyjacielem dzieci. Lubi się bawić i należy do niewielu psów, które chętnie się podporządkują i wykonają polecenia nawet maluchów.

Buldożek łatwo aklimatyzuje się w różnych warunkach i nie jest kłopotliwy w utrzymaniu, dlatego nie przeszkadza mu życie w mieście. Nie potrzebuje dużej przestrzeni, co sprawia, że nadaje się nawet do małego mieszkania. Jest dość aktywny i energiczny, ale przystosuje się też do spokojniejszego trybu życia. 

buldog francuski, buldożek, psy rasowe, małe psy, Salon24
Buldog francuski lubi się przytulać.

Corgi

Corgi to zabawne pieski o krótkich łapach, które podbiły serca ludzi na całym świecie, w tym samej królowej Elżbiety II.  To idealne psy dla rodzin z dziećmi. Lubią ruch na świeżym powietrzu, ale nie trzeba z nimi spacerować godzinami. Są doskonałymi stróżami, mogą same zostawać w domu. 

corgi, psy rasowe, małe psy, Salon24
Corgi to mały, zabawny piesek.

Pudel miniaturowy

Pudel miniaturowy jest bardzo lojalny i błyskawicznie przywiązuje się do człowieka. Nie jest to pies stworzony dla właściciela, który nie zamierza spędzać czasu nad pielęgnacją zwierzęcia, gdyż jego sierść jest wymagająca. Jeśli szukasz małego i aktywnego pieska, pudel będzie dla ciebie idealny.

pudel, psy rasowe, małe psy, Salon24
Pudle mają charakterystyczne kędzierzawe umaszczenie.

Maltańczyk

Maltańczyk to piesek, który bardzo przywiązuje się do swoich właścicieli. Zostawiony sam na dłużej, będzie nieszczęśliwy. Nie jest to jednak typowy kanapowiec, uwielbia ruch i zabawę na powietrzu.

Maltańczyk będzie świetnym kompanem zabaw dla dzieci, jednak należy na niego uważać. Maltańczyk w sytuacji zagrożenia potrafi bowiem pokazać charakterek i pokazać ząbki.

maltańczyk, psy rasowe, małe psy, Salon24
Maltańczyk to piesek, który bardzo przywiązuje się do swoich właścicieli. 

Cavalier king Charles spaniel

Cavalier king Charles spaniel to pies, który szybko przystosuje się do trybu życia pracującego opiekuna, będzie też dobrym kompanem zabaw dla dzieci. 

Cavalier jest psem przywiązanym do właściciela, za którym chodzi krok w krok. Ma umiarkowany temperament, jest wesoły, żywy i całkowicie pozbawiony agresji. Lubi być rozpieszczany. 

spaniel, psy rasowe, małe psy, Salon24
Cavalier king Charles spaniel to ruchliwy i przyjazny pies.

Coton de tulear 

Coton de tulear nie lubi samotności i wymaga dużo uwagi. Ma spory temperament, wesołe usposobienie, jest energiczny i pełen radości życia do późnej starości. Bardzo przywiązuje się do rodziny, nikogo nie faworyzuje

Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości