4 obserwujących
83 notki
97k odsłon
1292 odsłony

Rafał (nie)budowniczy. Duch Barei w kampanii Trzaskowskiego

Wikimedia Commons/Tadeusz Rudzki
Wikimedia Commons/Tadeusz Rudzki
Wykop Skomentuj71

Dwa dni temu Rafał Trzaskowski rozpoczął akcję „Otwarte dni dla Warszawy”, w ramach której ma odwiedzać zwykłych Warszawiaków. Już na jej początku kandydat PO na prezydenta stolicy zaliczył jednak niewytłumaczalną wpadkę.

Wszystko przez nagranie, które w poniedziałkowe popołudnie udostępnił na Twitterze poseł PO Cezary Tomczyk. Filmik przedstawia wizytę Trzaskowskiego, jak przekonywał jego sztab, u jednej z przypadkowych mieszkanek Warszawy. W czasie jej trwania faworyt w walce o prezydenturę w stolicy postanowił wcielić się w rolę „złotej rączki” i skleić drzwi za pomocą...taśmy klejącej. Nagranie oczywiście od razu stało się prawdziwym hitem w sieci. Internauci nie mieli litości dla Trzaskowskiego, wyśmiewając w licznych memach jego konserwatorskie umiejętności. Nie lada zagadką pozostaje, jak jego sztab nie dostrzegł potencjału szydery, którą wygenerowało zachowanie Trzaskowskiego. „Taki powinien być prezydent Warszawy” - napisał Tomczyk bez cienia obciachu w komentarzu do działania faceta, który mocuje szybę w drzwiach taśmą klejącą.

Dzień później dociekliwi internauci namierzyli „przypadkową” Warszawiankę. Okazała się nią (o, jaki świat jest mały) koleżanka kobiety, regularnie zakłócającej spotkania z Patrykiem Jakim. A zatem kolejna ustawka, po słynnej ławeczce, na której Trzaskowski rozmawiał z młodym działaczem Platformy Obywatelskiej. Jeżeli nie tylko spotkanie, ale akcja z szybą i taśmą, też była przez kogoś wymyślona, to jej reżyser ma ogromny potencjał. Potencjał do kręcenia komedii, na których publiczność śmiałaby się do rozpuku. Motyw drzwi i taśmy przypomina bowiem najlepsze momenty z niezapomnianych filmów Stanisława Barei.

Wykop Skomentuj71
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka