2 obserwujących
136 notek
33k odsłony
72 odsłony

VUELTA 19' POCZĄTEK

Wykop Skomentuj1

No i ruszyło. Na dzień dzisiejszy organizatorzy Vuelty przygotowali krótki, ale treściwy podjazd pod niezgorszą górkę - 25 km przed metą. W jego wyniku wyklarowała się czołówka wyścigu - i to już na drugim etapie. Peleton pękł, popruty przez najmocniejszych górali. Według mnie bitwa o ostateczne przywdzianie czerwonej dzianiny zostanie stoczona w gronie onyż dwudziestu (w zasadzie 19), którzy na rzeczonym podjeździe urwali się całej reszcie. I tu niespodzianka, która - po bliższym przyjrzeniu się - być może wcale niespodzianką nie jest. Wśród tych najlepszych nie ma ani jednego kolarza Inneosu, za to godnie prezentuje się niespożyty dziadzio,  Don Alejandro Valverde Carramba y Grandes Cojones. Aktualny miszcz świata na szosie oraz najdzielniejszy w tym roku kolarz w całej stawce UCI - przynajmniej jak dla mnie. Wygrać Vuelty, nie wygra, ale z pewnością pokaże że wieści o jego emeryturze należy uważać za mocno przedwczesne. Majka też się mieści (jako ostatni) w zacnym gronie pretendentów, jednak nie wiadomo kiedy się z niego wykruszy, dołączając do kolarzy grupy Inneos... Grupy, która do niedawna rządziła w zawodowym peletonie, ale w tym roku robi bokami, stanowiąc cień samej siebie.

Etap wygrał Quintana. Stara Indianka odskoczyła przed metą czwórce rywali, ogrywając ich jak dzieci. Najwidoczniej Nairo, na odchodnym, chce po sobie pozostawić w Movistarze jak najlepsze wspomnienie. Być może w postaci zwycięstwa w turze, aczkolwiek atak już na drugim etapie, to nie w jego stylu. Może jednak chodziło tylko o etap właśnie? Pojęcia nie mam.

I na kogo tu stawiać, że zdobędzie Madryt..?

PS> Głęboko i boleśnie odczułem brak Tomasza Jarońskiego w studiu komentatorskim Euroszprotu. Jednak co klasa, to klasa.


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport