Blog
marix39
marix39
0 obserwujących 65 notek 13105 odsłon
marix39, 16 maja 2017 r.

Moja droga do...#4

66 0 1 A A A

…kiedy wyczołgałem się spod gruzów własnego życia, stwierdziłem że jednak coś ocalało. Moja rodzina jest nietknięta. Dlaczego wszystko runęło a rodzina cała? Nie od razu, ale uświadomiłem sobie , że rodzina to był mój suwerenny wybór. Rodzinę zbudowałem sam , na fundamencie założonym przez siebie, po swojemu.  Swoją rodzinę zbudowałem, jako samozwańczy mąż  i ojciec , bez namaszczenia głównego nurtu, bez certyfikatów , świadectw jakości i pieczątek. Nie korzystałem z żadnych doradców i pośredników i właśnie ona ocalała, jako jedyny element zrujnowanego życia. Wnioski? Tylko moja rodzina była prawdą w moim życiu! Wszystko inne okazało się stekiem bzdur i oszustw!!! Dlatego upadło!!! Jaki fundament taka budowla!!! Uznałem, że trzeba wziąć  wszystkie swoje sprawy we własne ręce i polegać tylko na sobie!

Zapragnąłem zacząć „nowe” życie od modlitwy. Ale do kogo mam się teraz modlić? Skąd wziąć nowego Boga, skoro znałem  tylko tego katolickiego? Stwierdziłem, że zanim odnajdę prawdziwego Boga, co do którego istnienia nie miałem wątpliwości, będę modlił się tak: Boże, którego nie znam zmiłuj się i pokaż dokąd iść aby Cię odnaleźć i poznać? Długo nie czekałem na odpowiedz! Przeszył mnie dreszcz, kiedy przerzucając  bezwiednie internetowe strony, szukając nie wiadomo czego usłyszałem coś o Bogu Biblii, biblijnym chrześcijaństwie i różnych nieznanych mi dotychczas rzeczach. W jednej chwili dotarło do mnie ,że poszukiwanie Boga trzeba rozpocząć od przeczytania Biblii!!! Odkopałem spod sterty książek swoją Tysiąclatkę (Biblia tłumaczona przez katolików z przeznaczeniem dla katolików .Moja ma jeszcze podpis Kard. Wyszyńskiego) i zabrałem się do czytania. Bóg okazał się dla mnie łaskawy, bo już w dwudziestym rozdziale drugiej w kolejności Księgi Wyjścia doznałem szoku! 

„1 Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: 2 «Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
7 Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
8 Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. 9 Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. 10 Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. 11 W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.
12 Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
13 Nie będziesz zabijał.
14 Nie będziesz cudzołożył.
15 Nie będziesz kradł.
16 Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.
17 Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego».”

Rzecznik Białego Domu w takich sytuacjach mówi ”no comment ladies and gentlemen"

[marek]  cdn.

 

Opublikowano: 16.05.2017 07:49.
Autor: marix39
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Proszę zapoznać się z Księgą apokalipsy na początek.Mam wrażenie,że problem polega na...
  • "O ciele Pana Jezusa , pomimo świadectwa św. Tomasza , pisze pan wymijająco." - nikt nie...
  • "A czy pana zdaniem Pan Jezus ma ciało?" - 2Kor3,17 "17 Pan zaś jest Duchem10, a gdzie...

Tematy w dziale Rozmaitości